Nový RTG prístroj zjednoduší operácie v Zlatých Moravciach

Foto: AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, získala nový mobilný skiaskopický RTG prístroj s C-ramenom určený na operáciu širokého spektra traumatologických a ortopedických výkonov.

Moderné medicínske zariadenie v hodnote 50 tis. eur, dokáže poskytnúť kvalitnejšie zobrazenie, lepší priebeh vyšetrení či samotný výkon operácie. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá.

Zlatomoravecká nemocnica priebežne investuje do nového vybavenia, keďže to súčasné nevyhovuje moderným štandardom. Cieľom investícií je poskytnúť pacientom kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť priamo v ich regióne.

Počítajú s ním najmä na traumatologické a ortopedické zákroky

Hlavnými výhodami mobilného skiaskopického RTG zariadenia s C-ramenom je dvojica monitorov na pojazdnej pracovnej stanici. Zariadenie má trojmódový zosilňovač obrazu a CCD kameru s vysokým rozlíšením, ktorá poskytuje vysokú kvalitu zobrazenia.

Systém ponúka široký rozsah pracovných režimov a automatických funkcií zrýchľujúcich a zjednodušujúcich priebeh vyšetrenia. Zariadenie je vhodné pre ortopédiu, gastroenterológiu, traumatológiu. V nemocnici sa bude využívať prevažne na traumatologické a ortopedické operačné zákroky.

Prístroj nahradil už dlhšie používaný a opotrebovaný starší typ.

Ročne v Z. Moravciach urobia 900 operácií

Chirurgické oddelenie je jedným z najvyťaženejších oddelení v zlatomoraveckej nemocnici. Zaisťuje sa na ňom zdravotná starostlivosť pre spádovú oblasť s viac ako 45 tisíc obyvateľmi.

Chirurgická starostlivosť je zabezpečená na 36 základných lôžkach, z toho sú štyri lôžka pooperačné a dve lôžka sú súčasťou nadštandardnej starostlivosti.

Na oddelení je ročne hospitalizovaných približne 1 600 pacientov a realizuje sa 900 operácií. Prevažnú časť operatívy tvoria operácie brušnej a cievnej chirurgie a traumatológie.

Oddelenie je svojou pôsobnosťou nadregionálne a ošetruje pacientov nielen z okresu Zlaté Moravce ale aj obyvateľstvo z hraničných obcí okresov Nitra, Levice a Nová Baňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Zlaté Moravce