Novým riaditeľom levickej nemocnice je Ján Belanský

Ján Belanský
Nový riaditeľ levickej nemocnice Ján Belanský (vľavo) a predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AGEL SK Michal Pišoja Foto: AGEL SK

Nemocnica v Leviciach, člen skupiny AGEL SK, má od 19. septembra nové vedenie. Doterajšieho riaditeľa Antona Hanušína vystriedal na tomto poste Ján Belanský. Ten doteraz viedol Nemocnicu Zvolen a.s..

Nového prvého muža Nemocnice Levice s.r.o. uviedol do funkcie predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AGEL SK Michal Pišoja.

Ponuku pracovať v levickej nemocnici som prijal po dôkladnom zvážení. Je to pre mňa pracovná  výzva,“ komentoval Belanský.

Pripraví nemocnicu na stratifikáciu

Nový riaditeľ chce v prvom rade stabilizovať personálne obsadenie nemocnice. Plánuje zachovať a rozvíjať tie oddelenia, ktoré majú v regióne medicínske oprávnenie, potenciál rozvoja a pripraviť nemocnicu na úspešný prechod procesom stratifikácie.

Chceme naďalej rozvíjať medicínske prevádzky, ktoré prosperujú a v regióne majú u pacientov svoje dobré meno,“ priblížil Belanský. Rozvíjať sa majú aj nové pracoviská, predovšetkým v oblasti špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

Nemocnica však musí reflektovať aj reálne potreby na zabezpečenie ďalších odborných pracovísk, ktoré si verejnosť žiada. „To bude ďalším, aj keď dlhodobým cieľom, spolu s realizáciou rekonštrukcií a opráv, aby sme budovy a areál nemocnice postupne dostali do stavu hodného tretieho tisícročia,“ uviedol nový riaditeľ.

Nemocnica Levice

Levická nemocnica sa v septembri 2017 stala súčasťou skupiny AGEL SK, ktorá je najväčším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

V súčasnosti nemocnica zamestnáva viac ako 600 pracovníkov. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v Nitrianskom kraji.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton HanušínJán BelanskýMichal Pišoja
Firmy a inštitúcie Nemocnica Levice