NÚDCH má nové logo - Dúhového motýlika

Nudch_logo.jpg
Foto: NÚDCH

Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) vo štvrtok predstavil verejnosti  nové logo – Dúhového motýlika. S návrhom loga najväčšej detskej nemocnici na Slovensku pomohli študenti Školy úžitkového výtvarníctva (ŠÚV) Josefa Vydru v Bratislave. A malí pacienti si hlasovaním vybrali svoje logo.

,,Keď sme sa zamýšľali nad novým logom, naša prvá voľba boli študenti tejto prestížnej umeleckej školy. Ich prácu a cit pre vnímavých detských pacientov sme spoznali už v minulosti, keď nám svojimi maľbami ozdobili čakárne pred ambulanciami Kliniky detskej psychiatrie. Naši pacienti z nich dodnes majú veľkú radosť a veríme, že rovnakú radosť budú mať aj z nového loga,“ povedal generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela

Poďakoval za návrhy a realizáciu loga študentom ŠÚV, pedagógom a riaditeľovi školy Milanovi Pagáčovi.

Logo navrhovali študentky

,,Ponuka navrhnúť nové logo pre NÚDCH bola pre našich študentov veľmi zaujímavá ale aj náročná výzva,“ uviedol Pagáč. Navrhnúť niečo, čo by malo vo verejnom priestore fungovať veľa rokov, je podľa neho určite atraktívne zadanie.

„Študentky III. ročníka propagačnej grafiky sú vo veku, keď ešte zo zdravotného hľadiska spadajú pod detských a dorastových lekárov, a tak pomyselne navrhovali logo aj „samy pre seba“. Verím, že návrh nového loga „Dúhový motýlik“ od študentky Julky Lengyelovej sa bude verejnosti páčiť tak, ako zaujal malých pacientov,“ dodal Pagáč.

Za víťaza hlasovali pacienti

,,Veľmi nám záležalo na tom, aby si nové logo obľúbili predovšetkým malí pacienti a aby sme pre nich aj prostredníctvom loga vytvárali v našej nemocnici priateľské prostredie. Preto sme aj ich vtiahli do spolupráce,“ doplnil Kužela.

Prvotné návrhy loga, tak ako ich navrhli študenti, boli následne predstavené malým pacientom NÚDCH –  ambulantným aj hospitalizovaným, ktorí hlasovaním rozhodli o ,,svojom“ novom logu.

S hlasovaním hospitalizovaných pacientov nám pomohli pani učiteľky a vychovávateľky Základnej školy pri zdravotníckom zariadení a Materskej školy pri zdravotníckom zariadení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NÚDCH Národný ústav detských chorôb