NÚSCH začína s výstavbou pavilónu Detského kardiocentra

Základný kameň Detského kardiocentra
Zľava: Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker a generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly. | Foto: SITA / Marko Erd

Pristavovať sa bude Diagnostické centrum. Investícia dosiahne takmer 40 miliónov eur s DPH.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a. s. začína výstavbu pavilónu Detského kardiocentra a prístavbu Diagnostického centra. Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva NÚSCH Mongi Msolly spolu s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom vo štvrtok slávnostne poklepali základný kameň.

Investícia za takmer 40 miliónov eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH) zahŕňa nový objekt Detského kardiocentra s dvoma kardiochirurgickými sálami, jednou hybridnou katetrizačnou sálou a lôžkovou časťou s viac ako 60 lôžkami, ako aj hotelové ubytovanie pre rodičov detských pacientov s kapacitou 18 lôžok.

V rámci prístavby Diagnostického centra bude k dispozícii päť ambulancií, tri RTG katetrizačné sály a takisto lôžková časť s kapacitou 34 lôžok.

Súčasťou novovybudovaného komplexu bude tiež heliport a dvojpodlažný parkovací dom s 279 parkovacími státiami a 44 parkovacími miestami na zrekonštruovanom parkovisku.

Súčasné miesto nestačí

Výstavbu pavilónu Detského kardiocentra, Diagonstického centra, ako aj potrebnú infraštruktúru pripravoval NÚSCH niekoľko rokov. Detské kardiocentrum v súčasnosti pôsobí v prenajatých priestoroch Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave. „Tie priestory nie sú optimálne, hlavne čo sa týka logistiky,“ uviedol Msolly.

Rozhodnutie NÚSCH vybudovať Diagnostické centrum podľa zverejnených informácií vychádzalo z dlhodobej koncepcie rozvoja ústavu.

Zavedením nových programov a metodík, ako aj ich rozvoj v oblasti prevencie a liečby kardiovaskulárneho systému, si vyžaduje nové, moderné priestory vybavené modernou zdravotníckou technikou.

Vo verejnej súťaži na výber zhotoviteľa uspelo slovensko – české konzorcium INGSTEEL & VCES, ktoré ponúklo najnižšiu cenu a zároveň aj najnižšiu energetickú náročnosť budúcej prevádzky. Výstavba je plánovaná na 24 mesiacov, pričom splnenie povinností garantuje konzorcium aj výkonnostnou bankovou garanciou vo výške 10 % zmluvnej ceny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Detské kardiocentrumNÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb