O očkovanie proti koronavírusu javia Česi obrovský záujem, za rekordnými číslami môžu byť nové opatrenia

Koronavírus, ľudia, očkovanie
V sobotu sa na očkovanie prihlásilo 12 500 obyvateľov krajiny. Foto: SITA/AP

České očkovacie centrá evidujú rekordný záujem o vakcináciu proti koronavírusu. Napríklad na hlavnej železničnej stanici v Prahe sa v sobotu zaočkovalo 399 ľudí a v pražskom obchodnom centre Chodov dostalo vakcínu až 1 018 ľudí.

Rekordy hlási aj obchodné centrum Olympia v Brne, kde sa v sobotu dalo zaočkovať 569 ľudí. Zároveň sa v sobotu na očkovanie prihlásilo 12 500 obyvateľov ČR. Rekordný záujem o vakcináciu tak pokračuje po tom, ako sa v piatok v krajine zaočkovalo takmer 30-tisíc ľudí. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Predpokladá sa, že obyvateľov Českej republiky presvedčili nové opatrenia, ktoré vláda ohlásila v stredu. Od prvého novembra si totiž testy na koronavírus budú musieť nezaočkovaní ľudia platiť sami. Okrem toho budú musieť v reštauráciách predkladať doklad o bezinfekčnosti.

Epidémia koronavírusu v Česku v posledných týždňoch silnie. Podľa údajov českého ministerstva zdravotníctva v sobotu v krajine pribudlo 2 751 nových nákaz. Počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 sa zvýšil o 73 na 846.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ministerstvo zdravotníctva ČR