Ochoreniu Covid-19 podľahol štvrtý pacient DSS Pezinok, riaditeľka prišla o miesto

DSS Pezinok
DSS v Pezinku počas karantény. Foto: Facebook/Mesto Pezinok

Ochoreniu Covid-19 podľa informácií Ministerstva zdravotníctva SR podľahol štvrtý pacient z Domova sociálnych služieb Pezinok. Včera rezort informoval o dvoch nových úmrtiach a jednom z 5. apríla.

Župan Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba informoval, že DSS Pezinok dočasne povedie krízová manažérka, ktorá dohliadne na to, aby boli dodržané bezpečnostné opatrenia.

S riaditeľkou DSS Pezinok sa zároveň dohodol na okamžitom skončení pracovného pomeru k zajtrajšiemu dňu. „Dôvodom je, že sa objavili nové skutočnosti, ktoré neumožňujú jej zotrvanie vo funkcii,“ dodal Droba. Po skončení karanténnych opatrení v zariadení prebehne kontrola, ktorá preverí, či došlo k pochybeniam.

Droba tiež informoval, že v pondelok dostal prostredníctvom sociálnej siete Facebook anonymný list o pochybeniach v pezinskom zariadení. Následne sa dozvedel ďalšie skutočnosti, po ktorých pristúpil k výmene vedenia DSS.

Podľa predsedu dá župa v najbližších dňoch na svoje náklady jednorazovo otestovať všetkých klientov aj zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

Župa pripravila krízový plán

Ako doplnila Patrícia Mešťan, riaditeľka Úradu BSK, o klientov sa starajú len zamestnanci s negatívnym testom na Covid-19. Župa v rámci krízového plánu rozhodla o zriadení karanténneho centra Covid-19 na Hrnčiarskej ulici v Pezinku. Budú sa v ňom nachádzať iba klienti DSS s pozitívnymi testami. Zamestnanci s pozitívnymi testami sú v domácej karanténe.

Negatívne testovaných klientov župa presunie do iného zariadenia sociálnych služieb. V objekte DSS prebehne v najbližších dňoch dezinfekcia priestorov.

Hospitalizovali 25 klientov DSS

Z celkového počtu 93 klientov DSS v Pezinku bolo 55 testovaných pozitívne, 32 negatívne a 6 ešte čakajú na výsledok. Hospitalizovaných bolo 25 klientov, z ktorých traja v nemocnici zomreli. Pozitívne testovaných bolo aj deväť zamestnancov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaMarek KrajčíPatrícia Mešťan
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)MZ Ministerstvo zdravotníctva SR