Očkovanie bez splnenia kritérií nie je správne, zdôrazňuje námestník pre zdravotnú starostlivosť z Kramárov

Univerzitná nemocnica Bratislava, Kramáre
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Očkovať niekoho, kto nespĺňa kritériá definované v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19, nie je správne. Uviedol to námestník pre zdravotnú starostlivosť v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch Alexander Mayer.

Viac o téme: Koronavírus

Doplnil, že ako námestník pre zdravotnú starostlivosť je zodpovedný za všetky pracovné procesy v nemocnici a rovnako je zodpovedný za chod pracoviska vakcinačného centra.

Odmieta preto medializované informácie, že by bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú sprevádzal na očkovaní. Jeho reakciu zaslala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

Citlivosť prípadu

Uvedomujem si citlivosť celého prípadu a ako námestník pre zdravotnú starostlivosť preberám zaň plnú zodpovednosť,“ doplnil Mayer s tým, že 8. januára bolo nahlásených 201 ľudí z online web registrácie a ďalších 60 zdravotníkov z ich nemocnice a iného zdravotníckeho zariadenia. „Zo zdravotníkov, ktorí boli nahlásení z online web registrácie, žiaľ, neprišlo v tento deň 21 ľudí, a preto bolo snahou vedúceho pracovníka očkovacieho centra zohnať 21 osôb, ktoré by sa dali zaočkovať, čo sa mu v ten deň aj podarilo a žiadna z vakcín nebola znehodnotená,“ podotkol.

Mayer dodal, že dnes mal stretnutie s vedúcim pracoviska vakcinačného centra, na ktorom ho požiadal o optimalizáciu všetkých procesov očkovania, aby sa zamedzilo akýmkoľvek pochybeniam do budúcna.

Prednostné očkovanie

Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa dala prednostne zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Keďže nepatrí medzi pracovníkov kritickej infraštruktúry, verejnosť tento čin kritizovala.

Cibulková v reakcii na to vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že sa „nechala voviesť do omylu“ a že ju tento krok mrzí.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Univerzitná nemocnica Bratislava, konkrétne jej pracovisko na Kramároch, pre Denník N potvrdilo, že okrem Cibulkovej bol v ich nemocnici zaočkovaný aj manžel tenistky Michal Navara.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander MayerDominika CibulkováEva Kliská
Firmy a inštitúcie Nemocnica akademika Ladislava DéreraUNB Univerzitná nemocnica Bratislava