Očkovanie urýchli vopred vyplnený informovaný súhlas a dotazník, podpísať ich treba priamo vo vakcinačnom centre

COVID 19: Očkovanie učiteľov v Žiline
Podľa predsedu združenia SK8 je potrebné zefektívniť službu výjazdového očkovania. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

Pred zaočkovaním proti koronavírusu by si občania pre urýchlenie celého procesu mali už doma vytlačiť a vyplniť informovaný súhlas a dotazník. V tlačovej správe to pripomína ministerstvo zdravotníctva s tým, že podpísať tieto dokumenty ale treba až priamo vo vakcinačnom centre.

Zároveň rezort zdôrazňuje, že záujemca by sa mal do vakcinačného centra dostaviť najskôr 10 minút pred plánovaným očkovaním. Po príchode musí predložiť doklad totožnosti a preukaz poistenca.

Informácie pošlú e-mailom alebo SMS

Po pridelení termínu na očkovanie dostane podľa ministerstva každý záujemca komplexné informácie prostredníctvom SMS správy a emailu. Tie obsahujú dátum a čas očkovania, názov vakcinačného centra, presnú adresa vakcinačného centra, názov vakcíny a údaj či ide o prvú alebo druhú dávku.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Momentálne sa na očkovanie využívajú vakcíny Comirnaty (očkovacia látka Pfizer/BioNTech), Moderna (očkovacia látka Moderna/NIAID) a AstraZeneca (očkovacia látka od AstraZeneca a Oxfordskej univerzity).

Doklad o zamestnaní

Rezort tiež pripomína, že záujemcovia o očkovanie, ktorí podľa vyhlášky patria do Fázy číslo 1, sa pred očkovaním musia preukázať dokladom o zamestnaní. „A to potvrdením od zamestnávateľa, služobným preukazom alebo pracovnou zmluvou,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva.

Formuláre potrebné k očkovaniu môžu záujemcovia nájsť na adrese: https://www.slovenskoproticovidu.sk/sk/vsetko-o-ockovani/ockovaci-proces/dokumenty-na-stiahnutie-potrebne-pred-ockovanim. Ministerstvo dodalo, že v prípade, že si záujemca dokumenty nemôže vytlačiť a vyplniť doma, sú pre neho pripravené aj vo vakcinačnom centre.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR