Očkovanie v Nitre organizuje radnica aj kraj, chcú získať žolíka a vyhnúť sa čiernej farbe

NITRA: Očkovanie v OC Mlyny
Záujemci čakajú v nitrianskom obchodnom centre Mlyny na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínami od Pfizer/BioNTech a jednodávkovým Janssenom v očkovacom centre ktoré otvorilo mesto Nitra. Nitra, 6. november 2021. Foto: SITA/Martin Havran

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Nitrianskeho samosprávneho kraja v Nitre a Štúrove dostalo počas víkendu vakcínu proti ochoreniu COVID-19 viac ako 2 000 záujemcov. V Štúrove ich bolo v sobotu 825, v Nitre v nedeľu 1 191.

Čas aj pre neregistrovaných

Z tohto počtu bolo treťou dávkou preočkovaných 666 ľudí. Očkovali vakcínami od konzorcia Pfizer/BioNTech a Moderna, ako aj jednodávkovou vakcínou Janssen.

Viac o téme: Koronavírus

Ako informovala Oľga Prekopová z kancelárie predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, počas ďalšieho víkendu bude očkovanie k dispozícii v očkovacích centrách v Šali, Nitre a v Štúrove. Okrem zaregistrovaných záujemcov o vakcínu bude časový priestor vyhradený aj pre neregistrovaných.

Chýba 600 zaočkovaných nad 50 rokov

Počas víkendu sa očkovalo aj v obchodnom centre Mlyny v Nitre, vakcínu tu dostalo 394 záujemcov, 194 z nich prvú dávku. V tomto prípade očkovanie organizovala radnica.

Preberáme iniciatívu v očkovaní po župe, pretože v COVID automate smerujeme k čiernej farbe. Na to, aby sme predišli tejto farbe a získali žolíka, potrebujeme zaočkovať ešte do 600 ľudí nad 50 rokov veku,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas. Očkovanie v obchodnom centre bude podľa neho pokračovať každý piatok a sobotu, pribudne tiež očkovanie každú stredu na poliklinike Klokočina. Od polovice novembra pribudne možnosť zaočkovať sa v poliklinike Chrenová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oľga Prekopová
Firmy a inštitúcie NSK Nitriansky samosprávny kraj (VÚC)