Od pondelka už nebude svidnícka pôrodnica prijímať pacientky

Porod
Foto: Thinkstock

Všetky rodičky sú pripravené prijať tri okolité gynekologicko-pôrodnícke oddelenia v Humennom, vo Vranove nad Topľou a v Michalovciach.

V pondelok 17. decembra sa definitívne uzavrie pôrodnícke oddelenie svidníckej nemocnice. Sieť nemocníc Svet zdravia o tom informovala v tlačovej správe.

Všetky rodičky sú pripravené prijať tri okolité gynekologicko-pôrodnícke oddelenia v Humennom, vo Vranove nad Topľou a v Michalovciach.

Na plánované pôrody je pripravená bezplatná doprava, ktorú je možné objednať cez regionálne gynekologické ambulancie.

V prípade akútneho stavu je potrebné, aby rodičky, tak ako doteraz, volali tiesňovú linku 112.

Jej odborný personál ich usmerní v ďalšom postupe a prípadne zabezpečí prevoz rýchlou záchrannou službou na zvolené nemocničné pracovisko.

Nemali dosť pôrodov

Sieť nemocníc Svet zdravia sa z dôvodu nízkeho počtu pôrodov a dlhodobo zlej personálnej situácie rozhodla začiatkom decembra definitívne ukončiť prevádzku pôrodníckeho oddelenia a neonatológie vo svidníckej nemocnici.

Toto rozhodnutie prišlo rok po tom, ako spoločnosť s Ministerstvom zdravotníctva SR a Prešovským samosprávnym krajom dohodla dodatočné prechodné obdobie na prevádzku týchto dvoch oddelení.

V nemocnici budú zachované gynekologické výkony na úrovni jednodňovej chirurgie. Toto rozhodnutie podľa siete nemocníc nijakým spôsobom neovplyvňuje zamestnanosť nemocnice.

V okolitých nemocniciach je vyššia úroveň

„Sme radi, že ministerstvo zdravotníctva uznalo našu odbornú argumentáciu a z pohľadu bezpečnosti pacientov akceptovalo rozhodnutie ohľadom svidníckej pôrodnice. Naše okolité moderné pôrodnice sú pripravené maximálne vyjsť v ústrety všetkým rodičkám z toho regiónu,“ vysvetlil generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia Vladimír Dvorový.

Informoval, že ich technické vybavenie, hotelové služby, personálne a neonatologické zázemie sú na veľmi vysokej úrovni.

Pôrodnice v Humennom a v Michalovciach navyše disponujú pôrodnými izbami, ktoré predstavujú najvyššiu úroveň komfortu a intimity pre rodičku a jej blízku osobu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Svidník