Odštartoval piaty ročník projektu Spolu za zdravý a krásny úsmev

Kefka_zubna.jpg
Foto: Pixabay.com

Študenti zubného lekárstva navštívia v dňoch 21. apríla až 2. mája 19 miest.

V Bratislave dnes predpoludním odštartoval piaty ročník projektu Spolu za zdravý a krásny úsmev, ktorý organizuje Slovenský spolok študentov zubného lekárstva.

Cieľom projektu je naučiť ľudí správnu techniku čistenia zubov, motivovať ich k zlepšovaniu starostlivosti o svoje ústa a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny. Informoval o tom vedúci projektu Jaroslav Milenovský.

Školiteľmi sú študenti zubného lekárstva, ktorí dnes rozložili veľkokapacitný stan pred nákupným centrom Eurovea, kde budú až do 18:00 inštruovať okoloidúcich o správnej technike čistenia zubov a informovať ich o zásadách ústnej hygieny a prevencie.

Prejdú až do Košíc

Nasledujúce zastávky budú 22. apríla v Trnave a Komárne, 23. apríla v Piešťanoch a Nitre, 24. apríla v Trenčíne a Zvolene, 25. apríla v Bojniciach a Banskej Bystrici, 26. apríla v Žiline a Poprade, 27. apríla v Martine a Bardejove, 28. apríla v Humennom a Michalovciach, 30. apríla v Prešove, 1. mája na Štrbskom plese a v Spišskej Novej Vsi a napokon 2. mája v Košiciach na Hlavnej ulici.

Celkovo chcú študenti uskutočniť približne 7000 inštruktáží.

Na podujatí v duchu hesla ‚Keď neprídu pacienti do ambulancie, musia ísť (budúci) lekári do ulíc‘ sa organizačne podieľajú študenti zubného lekárstva zo štyroch slovenských lekárskych fakúlt. Organizačný tím, ktorý na príprave roadshow pracoval už od vlaňajšieho leta, tvorí takmer 30 ľudí.

„Celú logistiku počas akcie musí zvládnuť šesť študentov a ďalších takmer 90 bude v 19 mestách školiť ľudí v oblasti ústnej hygieny,“ uviedol Milenovský, študent 3. ročníka Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v odbore zubné lekárstvo.

Ako dodal, počet navštívených miest v rámci roadshow každoročne zvyšujú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom