Ohniská Covid-19 v Čadci sú podchytené, mesto otvára škôlky aj kultúrne zariadenia

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Čadca od 6. júla opäť otvorí svoje materské školy a svoju činnosť obnoví aj dom kultúry a športové zariadenia. Vzhľadom na súčasnú stabilizovanú epidemiologickú situáciu o tom rozhodlo vedenie mesta na základe odporúčania krízového štábu. Mesto Čadca o tom informovalo na svojej internetovej stránke.

Obnovia aj prevádzku plavárne

„Od 6. júla otvárame prevádzku materských škôl (MŠ) v prázdninovom režime. V mesiaci júl budú otvorené MŠ Hurbanova a MŠ Fraňa Kráľa, v auguste MŠ SNP a MŠ Janka Kráľa. Školské zariadenia budú dodržiavať prísne prijaté hygienické a preventívne opatrenia. Zároveň sa obnovuje činnosť centra voľného času a základných umeleckých škôl na území mesta,“ informovala čadčianska radnica.

Rovnako od pondelka v Čadci obnovujú činnosť domu kultúry a športových zariadení. Od soboty 4. júla obnovia prevádzku mestskej plavárne s tým, že mestské kúpalisko bude otvorené od 6. júla podľa počasia.

Predpokladajú nárast prípadov

Sprísnené hygienické opatrenia zaviedli v Čadci 26. júna po tom, čo zaznamenali nárast nakazených novým koronavírusom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci eviduje od 19. júna do 1. júla celkovo 41 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19 a podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej je situácia stabilizovaná.

Viac o téme: Koronavírus

„Ohniská nákazy sú podchytené a monitorované. Úzkym kontaktom nariaďujeme domácu izoláciu, testovanie a zabezpečujeme všetky potrebné protiepidemické opatrenia,“ uviedla Lukáčová. Napriek stabilizovanej situácii však predpokladá, že počet potvrdených prípadov v regióne ešte narastie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Xénia Lukáčová
Firmy a inštitúcie RÚVZ Čadca