Omikron podľa WHO vytláča delta variant, infikovaných ľudí rapídne pribúda

Omikron, koronavírus
Foto: ilustračné, Getty Images

Počet nových prípadov ochorenia COVID-19 počas ostatného týždňa celosvetovo stúpol o približne 55 %. Úmrtnosť však zostala stabilná. V pravidelnej týždennej správe o pandémii to uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Situácia v Afrike sa stabilizovala

Minulý týždeň na svete pribudlo okolo 15 miliónov nových prípadov koronavírusu a viac ako 43-tisíc úmrtí. Nárast infekcií zaznamenali všetky regióny sveta s výnimkou Afriky, kde evidovali pokles o 11 %.

WHO uviedla, že extrémne nákazlivý variant koronavírusu omikron, ktorý v novembri objavili v Juhoafrickej republike, vytláča predtým dominantný variant delta. Omikron momentálne tvorí takmer 59 % nových prípadov koronavírusu.

V Indii infikovaných pribúda

Americký región so 78-percentným nárastom hlásil minulý týždeň historicky najvyšší počet prípadov COVID-19, predovšetkým v USA. V Európe počet nových prípadov stúpol o 31 %, no počet úmrtí sa znížil o 10 %.

Najväčší nárast infekcií COVID-19 bol zaznamenaný v juhovýchodnej Ázii, kde sa prípady zvýšili o viac ako 400 %, pričom najväčšie počty hlásili India, Východný Timor, Thajsko a Bangladéš.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)