OnkOlympiáda už po štvrtý raz

Onkolympiada.jpg
Foto: LPR

Liga proti rakovine zorganizovala v uplynulých dňoch štvrtý ročník športového podujatia OnkOlympiáda pre stovku onkologických pacientov.

Ako liga informovala, tento projekt pre túto cieľovú skupinu je jedinečný na Slovensku i vo svete. Preto sa oň zaujímajú i v zahraničí.

Tento rok sa súťažilo v ôsmich športových disciplínach: volejbal, lukostreľba, futbal, florbal, vodné aktivity, hod na kôš, švihadlo a beh na krátke trate.

Dokážu žiť aktívne

„Cieľom podujatia je dať pacientom priestor oddýchnuť si pri pohybových aktivitách, prísť na iné myšlienky a stretnúť sa s ľuďmi, ktorých spája rovnaký problém. Zároveň chceme verejnosti ukázať, že onkologickí pacienti aj napriek svojmu ochoreniu dokážu žiť aktívny život,“ vysvetlila riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.

Prvý deň OnkOlympiády bol venovaný teórii o pohybe a psychike formou prednášok odborníkov.

Nedeľa bola venovaná aktívnemu pohybu a súťaženiu pacientov rôzneho veku, pohlavia, či onkologickej diagnózy.

V olympiáde budú pokračovať aj na budúci rok

„70 percent ľudí sa zúčastnilo podujatia po prvýkrát. Každý rok sa snažíme toto podujatie vylepšovať a pripraviť niečo, čo tu ešte nebolo. Tento rok sme obohatili športové aktivity o cvičenie vo vode, beh vo vode a plávanie,“ hovorí Jana Takács, organizátorka OnkOlympiády z Ligy proti rakovine.

Záver dňa bol venovaný slávnostnému vyhodnoteniu a oceneniu víťazov i všetkých účastníkov.

Vzhľadom na mimoriadny záujem a úspešný priebeh podujatia Liga plánuje v tejto akcii pokračovať i v budúcom roku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine