Opakované testovanie klientov a zamestnancov prešovského centra pre seniorov bolo negatívne

Elderly woman wearing a mask to protect from coronavirus covid 19
Foto: ilustračné, Getty images

Do prešovských zariadení pre seniorov sa koronavírus nedostal. Potvrdili to aj opakované testy, ktoré v týchto dňoch vykonali v Zariadení pre seniorov (ZpS) Náruč na Veselej ulici. Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, zamestnanci a prijímatelia sociálnej služby zo zariadenia si testy na koronavírus zopakovali takmer po mesiaci.

Opakované testovanie bolo negatívne

V pondelok 18. a utorok 19. mája tu vykonali testovanie na prítomnosť protilátok proti COVID-19.

Celkovo otestovali 214 osôb, pričom výsledok bol u všetkých negatívny. „Testovanie prostredníctvom takzvaných rýchlotestov potvrdilo stav, ktorý bol zistený v zariadení Náruč už pri klasickom testovaní metódou RT-PCR v apríli 2020, keď testy prítomnosť ochorenia COVID-19 rovnako vylúčili,“ skonštatoval Tomek.

Prísne opatrenia mali zmysel

V zmysle usmernenia testovanie vykonali kvalifikovaní pracovníci zo zariadenia. Napriek výsledkom, ktoré potvrdili, že prísne dodržiavanie hygienických a bezpečnostných opatrení v celom zariadení malo zmysel, ostávajú prijaté opatrenia aj naďalej v platnosti.

„Všetkým, ktorí sa zaslúžili o tieto výsledky, úprimne ďakujem za vykonanú prácu,“ uviedol riaditeľ ZpS Náruč Jozef Dobrovič.

Viac o téme Koronavírus

V apríli spravili prvé testy zamestnancov zariadenia, pričom výsledky 78 testov vylúčili prítomnosť ochorenia COVID-19.

Následne negatívne testovali aj všetkých 146 seniorov v zariadení. Rovnako negatívne boli aj testy 75 zamestnancov ZpS Harmónia na Cemjate a minulý týždeň otestovali aj 77 prešovských opatrovateliek. Aj v tomto prípade boli všetky výsledky testov negatívne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek