Oravská poliklinika spustila nový objednávací systém, pacienti si poradie skontrolujú aj na internete

Čakáreň
Foto: Thinkstock.com

Väčší komfort pre pacientov si sľubujú od nového vyvolávacieho a objednávacieho systému, ktorý spustili v Oravskej poliklinike Námestovo. Agentúru SITA o tom informovala Martina Remencová, hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), do ktorého zriaďovateľskej pôsobnosti poliklinika patrí.

Pacienti si môžu vytlačiť z kioskov poradové lístky na ošetrenie v tých ambulanciách, ktoré prevádzkuje poliklinika. K zavedeniu systému prispel ŽSK sumou 30-tisíc eur.

Kontrola poradia cez mobil či počítač

Novinka sa týka siedmich ambulancií. Popri internej, algeziologickej, stomatologickej, chirurgickej a oftalmologickej ambulancie je to aj pracovisko cievnej chirurgie a sonoambulancia. Po novom si pacient po príchode do zariadenia vytlačí poradový lístok s požadovanou službou.

Výhodou pre pacienta je, že sa nemusí počas čakania na vyšetrenie zdržiavať v zariadení, nakoľko systém prináša aj možnosť vzdialenej kontroly cez internet. Pacient si tak môže vybaviť iné záležitosti a prostredníctvom mobilu alebo počítača si na webovej stránke polikliniky skontroluje svoje poradie,“ uviedla riaditeľka Oravskej polikliniky Mária Šišková.

Internetové objednávanie

Nový elektronický systém v hodnote 30 466 eur zavádzala poliklinika tri mesiace a je prepojený aj s objednávacím portálom www.objednatvysetrenie.sk, do ktorého je aktuálne zapojených už 125 ambulancií zo Žilinského kraja.

„V praxi to znamená, že pacient sa klasicky z domu objedná na požadované vyšetrenie prostredníctvom online portálu a vyvolávací systém polikliniky zabezpečí, aby sa informácia o objednanom vyšetrení zaradila do čakacej fronty ambulancie v danom dni,“ priblížila novinku Remencová.

Systém financoval z väčšej časti ŽSK zo svojho rozpočtu, na jeho obstaranie prispel sumou 30-tisíc eur.

„Aj týmito krokmi sa podieľame na budovaní zlepšenia kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti v krajskom zdravotníctve. Zavedenie elektronického systému vyvolávania a objednávania je praktickou novinkou, ktorá zlepší celkovú klímu v zariadení,“ dodala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvia Pekarčíková
Firmy a inštitúcie Oravská poliklinikaŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)