Ozdravný plán Všeobecnej zdravotnej poisťovne končí

Vszp_budova_celok.jpg
Foto: vZdravotnictve.sk

Vlastné imanie VšZP je v súčasnosti na úrovni 25 miliónov eur, čím prekračuje zákonnú hranicu 16,6 mil. eur.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou oficiálne potvrdil, že Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) splnila ciele ozdravného plánu, stabilizovala náklady, zlepšila výber poistného a dosiahla kladný hospodársky výsledok, čim splnila zákonom stanovenú hodnotu vlastného imania.

Ozdravný plán implementovaný v roku 2017 tak oficiálne končí. Informoval o tom na tlačovej konferencii generálny riaditeľ VšZP Miroslav Kočan.

Opatrenia, ktoré VšZP v rámci ozdravného plánu zaviedla a tiež nové zmluvné vzťahy a pravidlá, ktoré nastavila, ostávajú v platnosti a budú pokračovať aj naďalej.

Historický zisk

„Minulý rok bol určite jedným z najťažších v histórii VšZP. Čelili sme historicky najvyššej strate z roku 2016. Som nesmierne rád, že sa nám podarilo poisťovňu ekonomicky zastabilizovať, previesť ju ozdravným plánom až k historicky najvyššiemu zisku, ktorý dosiahol v roku 2017 výšku 36 miliónov eur,“ zhodnotil Kočan.

Vlastné imanie VšZP je v súčasnosti na úrovni 25 miliónov eur, čím prekračuje zákonnú hranicu 16,6 mil. eur. Poisťovňa dosiahla túto úroveň vlastným kladným hospodárením, nebude teda potrebovať finančnú pomoc akcionára, ktorým je ministerstvo zdravotníctva.

Zdravotná poisťovňa v medziročnom porovnaní taktiež navýšila stav a hodnotu technických rezerv a opravných položiek.

Za prvé štyri mesiace tohto roku, od januára do konca apríla, dosiahla VšZP kladný hospodársky výsledok vo výške 56,9 milióna eur. Na konci roka odhaduje zisk na úrovni približne 70 miliónov eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa