Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vszp_budova_celok.jpg
Foto: vZdravotnictve.sk
21. 06. 2018 8:53 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Ozdravný plán Všeobecnej zdravotnej poisťovne končí

Vlastné imanie VšZP je v súčasnosti na úrovni 25 miliónov eur, čím prekračuje zákonnú hranicu 16,6 mil. eur.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou oficiálne potvrdil, že Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) splnila ciele ozdravného plánu, stabilizovala náklady, zlepšila výber poistného a dosiahla kladný hospodársky výsledok, čim splnila zákonom stanovenú hodnotu vlastného imania.

Ozdravný plán implementovaný v roku 2017 tak oficiálne končí. Informoval o tom na tlačovej konferencii generálny riaditeľ VšZP Miroslav Kočan.

Opatrenia, ktoré VšZP v rámci ozdravného plánu zaviedla a tiež nové zmluvné vzťahy a pravidlá, ktoré nastavila, ostávajú v platnosti a budú pokračovať aj naďalej.

Historický zisk

„Minulý rok bol určite jedným z najťažších v histórii VšZP. Čelili sme historicky najvyššej strate z roku 2016. Som nesmierne rád, že sa nám podarilo poisťovňu ekonomicky zastabilizovať, previesť ju ozdravným plánom až k historicky najvyššiemu zisku, ktorý dosiahol v roku 2017 výšku 36 miliónov eur,“ zhodnotil Kočan.

Vlastné imanie VšZP je v súčasnosti na úrovni 25 miliónov eur, čím prekračuje zákonnú hranicu 16,6 mil. eur. Poisťovňa dosiahla túto úroveň vlastným kladným hospodárením, nebude teda potrebovať finančnú pomoc akcionára, ktorým je ministerstvo zdravotníctva.

Zdravotná poisťovňa v medziročnom porovnaní taktiež navýšila stav a hodnotu technických rezerv a opravných položiek.

Za prvé štyri mesiace tohto roku, od januára do konca apríla, dosiahla VšZP kladný hospodársky výsledok vo výške 56,9 milióna eur. Na konci roka odhaduje zisk na úrovni približne 70 miliónov eur.

Odporúčané články

Ministerstvo nevyvodí personálnu zodpovednosť pre problém s Medirexom Píše Zuzana Šebová

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie potrebovala len sekundu Foto: Žene hrozí rok za mrežami, v obchodnom dome našla peňaženku a nechala si ju Snemovňa reprezentantov schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove rasistické vyjadrenia Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X