Pacienti budú mať dostupné všetky zdravotnícke pomôcky, Európska komisia zrušila nové regulácie

Pacient
Foto: Getty Images

Pacienti budú mať dostupné všetky zdravotnícke pomôcky tak, ako doteraz. Ako v utorok po rokovaní odvetvovej tripartity v rezorte zdravotníctva uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. Počas pandémie Európska komisia zrušila smernicu, ktorá sa mala týkať nových regulácií vstupu zdravotníckych pomôcok na náš trh.

Od 27. mája mala na Slovensku platiť nová legislatíva, avšak tým, že Európska komisia stiahla túto smernicu, ministerstvo muselo narýchlo v skrátenom legislatívnom konaní vrátiť späť zákony, ktoré platili na Slovensku do 27. mája tohto roku. K týmto zákonom predloží minister v stredu na rokovanie vlády vykonávacie vládne zákony.

„V podstate zabezpečujeme, aby stav, ktorý tu bol do 27. mája, bol aj naďalej v kontinuite a aby pacienti mali dostupné všetky zdravotnícke pomôcky tak, ako doteraz. Tá reforma, ktorá sa mala uskutočniť, sa totiž odkladá, myslím, že do roku 2022,“ povedal šéf rezortu.

Vláda by tak mala schváliť návrh, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a postupoch posudzovania zhody zdravotníckych pomôcok. Kabinet sa bude zaoberať rovnakým návrhom aj v prípade aktívnych implantovateľných zdravotníckych pomôcok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Krajčí
Firmy a inštitúcie EK Európska komisia