Pacienti hospitalizovaní vo FNsP F. D. Roosevelta dostanú základný balíček

FDR
Foto: SITA / Jakub Julény

Balíček obsahuje potreby ako toaletný papier, kvalitný jednorazový príbor a hygienické vreckovky. Pacienti ho dostanú pri príjme do nemocnice.

Kratšie čakanie pred ambulanciami a balíček základných potrieb pre pacientov počas hospitalizácie majú byť výsledkami projektov, ktoré v decembri minulého roka spoločnými silami odštartovali Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta Banská Bystrica, Ministerstvo zdravotníctva SR a Implementačná jednotka Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Informovala o tom nemocnica v tlačovej správe.

Základom pre začiatok týchto pilotných projektov, bolo detailné zmapovanie medicínskych a nemedicínskych procesov.

Pýtali sa pacientov

V úvode sa uskutočnili hĺbkové rozhovory s pacientmi urologickej kliniky, hematologického a traumatologického oddelenia v banskobystrickej nemocnici. Pacienti veľmi podrobne opísali svoju hospitalizáciu, pocity a skúsenosti počas pobytu v nemocnici.

Na jednotlivých pracoviskách boli špecifikované rôzne komplikácie, s ktorými sa pacienti stretávajú.

„Zmapovali sme tieto procesy jednak z pohľadu zdravotného personálu, ale aj diskusiou s pacientmi, s ktorými nám pomáha Asociácia na ochranu práv pacientov. Cieľom týchto projektov je odblokovať procesy, ktorých lepší manažment môže mať vplyv na kratšie čakacie lehoty, ale aj potrebný intenzívnejší kontakt lekára s pacientom,“ povedala riaditeľka Implementačnej jednotky úradu podpredsedu vlády Petra Pellegriniho Miriama Letovanec.

Povestný toaletný papier dostanú v balíčku

Podľa zverejnených informácií spolupráca má už prvý výsledok. Všetci pacienti, hospitalizovaní vo FNsP F. D. Roosevelta, počas roka 2018 dostanú základný balíček pacienta.

Balíček obsahuje potreby ako kvalitný jednorazový príbor, hygienické vreckovky a toaletný papier. Pacienti ho dostanú pri príjme do nemocnice.

„Základný balíček má pacientovi uľahčiť pobyt počas hospitalizácie a zvýšiť jeho komfort.“ uviedla generálna riaditeľka fakultnej nemocnice Miriam Lapuníková.

Nákup balíčkov bude financovaný z podnikateľskej činnosti nemocnice. Prvé základné balíčky pacienta budú distribuované 21. februára tohto roka. Zakúpenie 36 tis. balíčkov predstavuje predpokladaný počet hospitalizácií do konca roka 2018.

Nemocnica realizuje tento projekt v spolupráci s chránenou dielňou firmy Vygast.

Ak projekty prinesú očakávané výsledky, Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR sa bude snažiť maximalizovať úžitok z týchto pilotných projektov v celom sektore zdravotníctva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica