Pacienti môžu hodnotiť lekárov Sveta zdravia

Hodnotenie lekárov pacientami
Pacientka Anna Tokošová pri hodnoteni na lekar.sk Svet zdravia

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia sa dohodla na spolupráci s internetovým portálom lekar.sk na motivovaní pacientov, aby hodnotili spokojnosť s poskytnutými lekárskym výkonmi. Ako informoval hovorca Sveta zdravia tomáš Kráľ, od stredy si môžu pacienti jednoducho nájsť svojho lekára na internetovej stránke nemocnice a následne vyjadriť názor na jeho služby cez portál lekar.sk.

Súčasne 320 lekárov Svet zdravia s najvyšším indexom spokojnosti nad 90 % získalo ocenenie v podobe päťhviezdičkovej nálepky. Nálepka je umiestnená na dverách ich ambulancie. Jej prvoradým cieľom je propagovať vysokú úroveň prístupu k pacientom a súčasne modernú formu adresnej spätnej väzby u čo najväčšieho počtu pacientov.

„Uvedomujeme si, že pacienti vedia najlepšie hodnotiť celkový prístup, prostredie a najmä úroveň komunikácie zo strany nášho odborného personálu. Bez ich konkrétnej spätnej väzby sa nedokážeme ďalej zlepšovať. Preto by som si dovolil vyzvať našich takmer 450-tisíc pacientov, aby využili pohodlnú možnosť ohodnotiť našich lekárov cez portál LEKAR.SK. Za každý názor budeme vďační,“ zdôraznil generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia Ľuboš Lopatka.

Počet lekárov Svet zdravia, ktorí majú aktuálne hodnotenie na portáli lekar.sk nad 90 %, je 320. Celkový počet lekárov v sieti je 1 109, z nich 510 zatiaľ nemá žiadne hodnotenie.

Už v najbližších dňoch bude možné využívať na hodnotenie aj mobilnú aplikáciu určenú pre mobilné telefóny – Android a Apple iOS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Svet zdravia