Pacienti zlatomoraveckej nemocnice majú nové matrace proti preležaninám

Moravce_matrace.jpg
Foto: AGEL SK
  • Pre zabezpečenie vyššieho komfortu pacientov a prevencii proti vzniku dekubitov Nemocnica Zlaté Moravce zakúpila na všetky lôžkové oddelenia kvalitné antidekubitné matrace. Investícia sa pohybuje vo výške viac ako 5 tisíc eur. Informovala o tom skupina AGEL SK.

Nemocnica kúpila päťdesiat kusov pasívnych antidekubitných matracov. Pacientom budú pomáhať v boji proti preležaninám.

„Matrace sú určené pacientom so stredným II. až III. stupňom rizika vzniku dekubitov (Norton 20-17),“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť nemocnice Marta Rebová.

V jadre ložnej plochy matraca je nový revolučný prierez, ktorý zabezpečuje optimálne rozloženie hmotnosti pacienta. Kopíruje kontúry tela a tým znižuje tlak na tkanivo.

Zväčšené prierezy tiež zabezpečujú lepšiu cirkuláciu vzduchu a odvod pary. Zároveň viac chránia pacienta pred vlhkosťou a prehriatím.

Nové matrace aj pre mobilných pacientov

„Pre pacientov, ktorí sú mobilní a bez nároku na prevenciu dekubitov, sme zakúpili dva druhy pasívnych zónových anidekubitných matracov z teplej a studenej PUR peny,“ dodala námestníčka.

Ložná plocha týchto matracov zabezpečuje lepšie prevzdušnenie matraca, cirkuláciu vzduchu, odvádzanie pary a ľahkú masáž tela. Poťahy všetkých matracov sú snímateľné so zipsom, vodeodolné, paropriepustné, antialergické a antibakteriálne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Zlaté Moravce