Pacientov s COVID-19 budú zubári ošetrovať v protichemických oblekoch

TRNAVA: Zubná ambulancia pre pacientov s COVID 19
Kontajnerová zubná ambulancia, určená pre pacientov, ktorí majú potvrdené ochorenie COVID-19. Foto: SITA/TTSK.

Zubné ambulancie v Trnavskom kraji fungujú podľa vedúcej odboru zdravotníctva v kraji Lucie Šmidovičovej v štandardnom režime. Samozrejmosťou v nich je zvýšený hygienický štandard. Jedna z ambulancií v Trnave poskytuje služby aj pre pacientov v karanténe.

Pravdepodobne od štvrtka bude v prevádzke aj ambulancia vyhradená pre pacientov s potvrdeným COVID-19 a pacientov s výraznými príznakmi tohto ochorenia.

Pacienti sa musia vopred nahlásiť

Pacienti s COVID-19 budú do kontajnerovej zubnej ambulancie umiestnenej pred Fakultnou nemocnicou v Trnave prichádzať na vopred dohodnutý čas. K dispozícii má byť od štvrtka.

„Personál bude pracovať v plnom bariérovom oblečení, teda v celotvárových maskách a protichemických oblekoch,“ povedal Štefan Siskovič zo spoločnosti SK Dental Trnava, ktorá zabezpečí zubárov.

Samotnú ambulanciu, ktorá je súčasťou vojenskej poľnej nemocnice, dodalo ministerstvo obrany. Podľa Siskoviča je ambulancia veľmi dobre a moderne vybavená, doplniť ju bude potrebné len o jednorazový a spotrebný materiál.

V Trnavskom kraji je 40 pacientov s potvrdeným COVID-19, všetci sú v domácej liečbe. Ak by sa ich stav zhoršil, majú kontaktovať Fakultnú nemocnicu v Trnave.

TRNAVA: Zubná ambulancia pre pacientov s COVID 19
Kontajnerová zubná ambulancia, určená pre pacientov, ktorí majú potvrdené ochorenie COVID-19. Foto: SITA/TTSK.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Šmidovičová
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v TrnaveTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)