Pandémia koronavírusu v Rusku láme rekordy, nahlásili najvyšší počet nových infikovaných za deň

COVID 19, koronavírus, Rusko
Foto: ilustračné, Getty Images

Rusko v nedeľu nahlásilo najvyšší denný počet infekcií koronavírusom od vypuknutia pandémie. Štátny úrad pre boj proti pandémii uviedol, že za predošlý deň v krajine potvrdili 34 303 nových nákaz.

Celoštátny lockdown vylúčili

Za uplynulý mesiac tak denný počet infekcií v krajine vzrástol o viac ako 70 percent. Úrad zároveň uviedol, že na ochorenie COVID-19 za predchádzajúci deň zomrelo 999 ľudí, čo bolo mierne menej v porovnaní s rekordným počtom 1 002 úmrtí nahlásených v sobotu.

Viac o téme: Koronavírus

Napriek rastúcemu počtu obetí Kremeľ vylúčil nový celoštátny lockdown, aký prijal na začiatku pandémie. Vtedajšie reštrikcie totiž vážne poškodili ekonomiku a podkopali popularitu prezidenta Vladimira Putina. Niektoré z 85 ruských regiónov už obmedzili účasť na veľkých verejných podujatiach a vstup do divadiel či reštaurácií. Avšak v Moskve, Petrohrade a v mnohých iných ruských mestách pokračuje normálny život, pričom firmy pôsobia ako zvyčajne a nosenie rúšok sa veľmi nevynucuje.

Najviac nakazených v Európe

Ruské úrady sa snažia zrýchliť tempo vakcinácie lotériami, odmenami a inými stimulmi. Avšak všeobecne rozšírený skepticizmus a protirečivé signály zo strany oficiálnych predstaviteľov túto snahu maria.

Ruská vláda tento týždeň informovala, že úplne vakcinovaných je len približne 43 miliónov čiže zhruba 29 percent obyvateľstva takmer 146-miliónovej krajiny. Celkovo ruský úrad na boj proti koronavírusu od vypuknutia pandémie zaregistroval viac ako 7,99 milióna potvrdených nákaz a 223 312 úmrtí, čo je najviac v Európe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom