Päťdesiat škôl vyhralo defibrilátory vďaka projektu Záchrana som ja

Defibrillator 809448_1280.jpg
Foto: Pixabay.com

Témou druhého ročníka bola prvá pomoc a bezpečnosť na cestách

Druhý ročník súťažného projektu Záchrana som ja už pozná svojich víťazov. Päťdesiat školských kolektívov prvého stupňa vyhralo automatický externý defibrilátor. Informovala o tom skupina Falck vo svojej tlačovej správe.

Témou druhého ročníka bola prvá pomoc a bezpečnosť na cestách. Súťažné práce pripravilo 351 tried prvého stupňa.

Z nich porota vybrala finálnych 50, ktoré vyhrali automatický externý defibrilátor, zážitkové kurzy prvej pomoci pre prvý stupeň a certifikovaný kurz prvej pomoci pre pedagogický zbor. Päť tried vyhralo aj školský výlet.

Deti vytvorili videá aj pesničky

„Tento rok bolo rozhodovanie veľmi ťažké, všetky prihlásené práce mali vysokú úroveň. Deti aj s pani učiteľkami pripravili naozaj kreatívne práce, dokonca sme dostali aj videá či pesničky,“ uviedla riaditeľka Falck n.o. a koordinátorka projektu Jana Mračnová.

Pri hodnotení podľa nej porota prihliadala nielen na originálnosť, ale aj na mieru zapojenia sa detí do procesu tvorby, aby nešlo len o prácu pani učiteliek.

Víťazné školy sa na výhru môžu tešiť už v priebehu novembra a decembra, kedy deti absolvujú zážitkový kurz prvej pomoci a učitelia certifikovaný kurz prvej pomoci.

Zároveň škola dostane automatický externý defibrilátor, s ktorým život dokáže zachrániť aj laik.

Chceli vzdelávať žiakov

Cieľom projektu bolo vrátiť tému prvej pomoci na základné školy. Vzdelávať žiakov v oblasti prvej pomoci, záchrany života a prevencie pred úrazmi.

Nosným pilierom projektu bola súťaž s tematikou prvej pomoci, záchrany života, prevencie pred úrazmi a bezpečnosti na cestách.

Do súťaže sa mohli prihlásiť všetky triedy 1. stupňa ZŠ. Víťazné školy nájdete na www.zachranasomja.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Falck