Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Defibrillator 809448_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
31. 10. 2018 13:35 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Päťdesiat škôl vyhralo defibrilátory vďaka projektu Záchrana som ja

Témou druhého ročníka bola prvá pomoc a bezpečnosť na cestách

Druhý ročník súťažného projektu Záchrana som ja už pozná svojich víťazov. Päťdesiat školských kolektívov prvého stupňa vyhralo automatický externý defibrilátor. Informovala o tom skupina Falck vo svojej tlačovej správe.

Témou druhého ročníka bola prvá pomoc a bezpečnosť na cestách. Súťažné práce pripravilo 351 tried prvého stupňa.

Z nich porota vybrala finálnych 50, ktoré vyhrali automatický externý defibrilátor, zážitkové kurzy prvej pomoci pre prvý stupeň a certifikovaný kurz prvej pomoci pre pedagogický zbor. Päť tried vyhralo aj školský výlet.

Deti vytvorili videá aj pesničky

„Tento rok bolo rozhodovanie veľmi ťažké, všetky prihlásené práce mali vysokú úroveň. Deti aj s pani učiteľkami pripravili naozaj kreatívne práce, dokonca sme dostali aj videá či pesničky,“ uviedla riaditeľka Falck n.o. a koordinátorka projektu Jana Mračnová.

Pri hodnotení podľa nej porota prihliadala nielen na originálnosť, ale aj na mieru zapojenia sa detí do procesu tvorby, aby nešlo len o prácu pani učiteliek.

Víťazné školy sa na výhru môžu tešiť už v priebehu novembra a decembra, kedy deti absolvujú zážitkový kurz prvej pomoci a učitelia certifikovaný kurz prvej pomoci.

Zároveň škola dostane automatický externý defibrilátor, s ktorým život dokáže zachrániť aj laik.

Chceli vzdelávať žiakov

Cieľom projektu bolo vrátiť tému prvej pomoci na základné školy. Vzdelávať žiakov v oblasti prvej pomoci, záchrany života a prevencie pred úrazmi.

Nosným pilierom projektu bola súťaž s tematikou prvej pomoci, záchrany života, prevencie pred úrazmi a bezpečnosti na cestách.

Do súťaže sa mohli prihlásiť všetky triedy 1. stupňa ZŠ. Víťazné školy nájdete na www.zachranasomja.sk

Odporúčané články

Slovenský Falck končí so záchrankami Vlastnícka štruktúra Falcku sa mení, materská spoločnosť chce získať 100 % kontrolu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Obžalovaný podnikateľ Marian K. sa na pojednávaní o miliónových zmenkách nezúčastní

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X