Pavilón pre liečbu COVID-19 v Ružomberku je plne funkčný, umiestnili aj prvých pacientov

Nový pavilón Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku pre liečbu pacientov s koronavírusom je plne funkčný. 16. október 2020
Foto: archívne, www.facebook.com

Nový pavilón Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku pre liečbu pacientov s koronavírusom je plne funkčný a aktuálne je v ňom už viac ako desať pacientov. Do konca piatku v ňom bude hospitalizovaných minimálne 25 pacientov.

Uviedol to minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti a podotkol, že bez nového pavilónu by bola kapacita vojenskej nemocnice na hrane.

„Ventilátory sú plne funkčné cez kyslíkové fľaše. Tie sú zabezpečené a takto to štandardne vo svete funguje. Rozvod kyslíka zatiaľ v pavilóne nebol nainštalovaný, pretože s ním pôvodný projekt nepočítal. Aj na tom však už pracujeme,“ dodal Naď.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku zriadila v nevyužívaných priestoroch bývalej polikliniky pavilón na hospitalizáciu pacientov s nákazou COVID-19. K dispozícii má 42 lôžok, z toho 13 aj s možnosťou napojenia pacientov na umelú pľúcnu ventiláciu. Pavilón otvorili 2. októbra.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok