Petícia Prešovčanov mala úspech, na druhé najväčšie sídlisko sa vráti rádiologické pracovisko

röntgen
Foto: ilustračné, Thinkstock

Obyvatelia Sídliska III v Prešove už nebudú musieť dochádzať na röntgenové vyšetrenia na polikliniku alebo do nemocnice. Na Prostějovskej ulici vznikne úplne nové rádiologické pracovisko. Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, v zdravotnom stredisku Centrum pôsobí niekoľko všeobecných lekárov aj špecialistov.

Pracovisko RTG však pred tromi rokmi zrušili a obyvatelia 18-tisícového sídliska museli na takéto vyšetrenie dochádzať do iných častí mesta.

Petícia za návrat röntgenu

„Keďže v Prešove zostali len tri pracoviská RTG, predĺžili sa aj čakacie lehoty. Prešovčania preto požiadali o pomoc samotné mesto a spísali aj petíciu za návrat röntgenu,“ informoval Tomek.

Radnici sa napokon po rokovaniach so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou podarilo dohodnúť a nájsť riešenie, ako túto službu pre obyvateľov druhého najväčšieho prešovského sídliska obnoviť, a v zdravotnom stredisku čoskoro vznikne nové rádiologické pracovisko.

„Je to výsledok spoločného úsilia petičného výboru, miestnych poslancov Juraja Hudáča a Mikuláša Komanického, mesta Prešov a Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá sa rozhodla, že zazmluvní takéto pracovisko na Sídlisku III. Som rada, že aj takýmto spôsobom uľahčíme život našim obyvateľom, ktorí strávia menej času cestovaním na röntgen,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Treba vybrať poskytovateľa

Súhlas na prevádzku rádiologického pracoviska je platný od 1. novembra. Nachádzať sa bude v mestských priestoroch v stredisku Centrum.

„Momentálne je potrebné už iba vybrať poskytovateľa spomedzi troch uchádzačov,“ uviedol Tomek, podľa ktorého by tak RTG pracovisko malo Prešovčanom začať slúžiť ešte tento rok.

„Teším sa, že v Prešove pribudne takéto dôležité zdravotnícke pracovisko. Je to veľkým prínosom aj pre našu zdravotnú poisťovňu, pretože sa nám budú skracovať čakacie lehoty,“ dodala riaditeľka prešovskej pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne Alena Ľaľová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ĽaľováAndrea TurčanováJuraj HudáčMikuláš KomanickýVladimír Tomek
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa