Piešťanské kúpele začali poskytovať služby aj pre verejnosť, hostí pri príchode otestujú na Covid-19

Kupele piestany
Foto: Facebook.com/kupelepiestany

Slovenské liečebné kúpele Piešťany po nevyhnutných obmedzeniach rozširujú poskytovanie služieb aj pre verejnosť. Od piatka sú opäť otvorené kúpeľné hotely Pro Patria, Splendid a Esplanade.

Viac o téme: Koronavírus

V platnosti naďalej ostávajú rozšírené hygienické opatrenia. Samozrejmosťou je rýchlotest na Covid-19, ktorý pri príchode vykoná priamo personál, ako aj priebežné monitorovanie teploty hostí. Bazény budú otvorené len pre kúpeľných hostí.

Informovala o tom hotelová sieť Ensana, ktorá v Európe prevádzkuje 26 kúpeľných hotelov.

Kúpele boli pre koronavírus zatvorené

Piešťanské kúpele od polovice marca na základe rozhodnutia vlády neposkytovali wellness a rekreačné pobyty. Na konci marca v súvislosti s vtedajšou situáciou zatvorili všetky prevádzky.

Svoje služby kúpele obnovili až začiatkom mája, ale len pre slovenských klientov, ktorým kúpeľnú liečbu hradí zdravotná poisťovňa.

Prípravy na letnú sezónu

„Začali sme sa tiež naplno pripravovať na letnú sezónu a veríme, že hostia si u nás ešte tento rok užijú kúpeľnú atmosféru. Pripravili sme pobyty a akcie pre tradičných kúpeľných hostí, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré sa rozhodnú stráviť letnú dovolenku v Piešťanoch,“ uviedol Tibor Haris zo spoločnosti Ensana.

V júli by už návštevníci mali mať k dispozícii aj päťhviezdičkový hotel Thermia Palace a v prípade záujmu aj hotel Jalta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom