Plán obnovy podľa KDH nerieši prioritné problémy zdravotníctva, ignoruje stanovenie siete nemocníc

Nemocnica
Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo

Plán obnovy nerieši prioritné problémy zdravotníctva a chýba mu k tomu jasná koncepcia. Tvrdí to strana KDH, podľa ktorej plán ignoruje potrebné stanovenie siete nemocníc s jasne definovaným tokom pacienta.

Ako strana uviedla, v dokumente chýbajú aj podpora rôznych preventívnych programov či riešenia na udržanie a výchovu novej generácie zdravotníkov. O projekte je podľa KDH naďalej potrebné diskutovať, najmä o aktuálnej podobe prerozdelenia financií do Fondu zdravotníctva.

„Potrebujeme prebudovať zdravotnú starostlivosť, a to nielen s dôrazom na koncové nemocnice, ale vopred jasne definovať transformáciu jednotlivých nemocníc tak, aby bola zabezpečená regionálna dostupnosť pre každého pacienta a adekvátna odbornosť. Práve to chýba v pláne obnovy spolu s koncepciou jasného plánu,“ uviedla tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková.

Investovať európske zdroje iba do niektorých krajských nemocníc bez vopred stanoveného personálneho zabezpečenia, kompetencií a siete nemocníc hodnotí ako riziko odsunutia pacientov z regiónov východného, juhovýchodného a severného Slovenska na druhú koľaj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika Kolejáková
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR