Všeobecná zdravotná poisťovňa pripravila formulár, môžete požiadať o odklad splatnosti preddavkov za marec

VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) v stredu sprístupnila zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) formulár, pomocou ktorého môžu žiadať o odklad splatnosti preddavku na poistné za mesiac marec.

VšZP preferuje elektronické žiadosti

Štátna poisťovňa pripravila pre klientov formulár v elektronickej i listinnej forme, preferuje však podávanie žiadostí elektronicky.

„Nielen preto, že ide o najrýchlejší a najefektívnejší spôsob komunikácie, ale aj z dôvodu ochrany zdravia platiteľov poistného,“ uviedol generálny riaditeľ VšZP Vladimír Turček.

Poisťovňa pracuje na tom, aby sa žiadosť o odklad splatnosti preddavkov dala čo najskôr doručovať aj cez ePobočku.

Preddavok na poistné za marec

Zmena sa týka preddavku na poistné za marec 2020, ktorý je po novom splatný v termíne do 31. júla 2020.

O odklad splatnosti poistného môžu požiadať zamestnávatelia a SZČO, ktorým v dôsledku mimoriadnej situácie poklesol čistý obrat alebo príjmy z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti o 40 a viac percent.

Podmienky, ako aj nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktoré výpočet určuje, zverejnila najväčšia poisťovňa na trhu na svojom webe. Vládne opatrenie sa nevzťahuje na poistné za zamestnancov. Zamestnávatelia sú naďalej povinní odvádzať poistné za svojich zamestnancov v pôvodných termínoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Turček
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa