Počet chorých na Covid-19 na Slovensku presiahol 700, nakazil sa aj policajt a v nemocniciach sú desiatky ľudí

Lekár, pacient
Foto: Ilustračné foto SITA/AP
  • aktualizované 9. apríla, 15:26

Za stredu pribudlo na Slovensku 19 prípadov ochorenia COVID-19. Vo štvrtok o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Na Slovensku je tak aktuálne potvrdených 701 prípadov ochorenia na nový koronavírus. Negatívny výsledok malo za uplynulý deň 1 671 vzoriek.

Ako Krajčí uviedol, hospitalizovaných je aktuálne 51 pacientov, ktorí majú potvrdený nový koronavírus. S podozrením na ochorenie je v nemocniciach ďalších 106 ľudí. Na umelej pľúcnej ventilácii je päť pacientov, ďalší dvaja sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Viac o téme: Koronavírus

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti Facebook napísal, že koronavírusom sa nakazil aj policajt, ktorý eskortoval ľudí prichádzajúcich z Tirolska. Ako dodal, jeho 23 kolegov je teraz preto v karanténe.

Piati sú na pľúcnej ventilácii

Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) hospitalizovaných 157 pacientov, z toho u 51 bol koronavírus potvrdený, v 106 prípadoch sa čaká na výsledok testov. Piati pacienti sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja pacienti sú na infektologických jednotkách intenzívnej starostlivosti, informoval minister Krajčí.

Vyliečilo sa už 23 ľudí

Z ochorenia Covid-19 sa na Slovensku vyliečilo už 23 ľudí. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Ako uviedla, siedmi noví vyliečení sú z prešovského regiónu. Piati z nich boli v domácej karanténe, dvaja boli hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici v Prešove.

Z celkového počtu 1690 testov za stredu štátne laboratóriá urobili 943 testov, zachytili 16 pozitívnych osôb, súkromné laboratóriá urobili 747 testov, tri boli pozitívne, dodáva ministerstvo zdravotníctva prostredníctvom hovorkyne Zuzany Eliášovej.

V stredu pribudli štyri osoby vo vekovej kategórii nad 65 rokov. Celkovo je na Slovensku v tejto vekovej kategórii pozitívnych 53 osôb, najviac v okrese Bratislava – 9 mužov a 10 žien.

Ochoreli najmä ľudia v strednom veku

Najviac prípadov výskytu ochorenia COVID-19 podľa informácií Eliášovej je v Bratislavskom kraji – 196, nasledujú Košický kraj – 90, Prešovský kraj – 88, Trenčiansky kraj – 86, Žilinský kraj – 84, Trnavský kraj – 61, Banskobystrický kraj – 52 a Nitriansky kraj s 44 pozitívnymi prípadmi. Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 383 mužov a 318 žien.

Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov – 215 osôb, nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 201, vo vekovej kategórii 45 – 59 je to 146 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 95 osôb.

Najmenej je detí do 14 rokov – celkovo 41 (u 3 osôb nie je uvedený vek).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR