Počet detí chorých na chrípku stúpa, u 57-ročnej ženy zistili ochorenie SARI

chrípka, choroba, dieťa, teplota

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) vzrástla v tomto týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 0,6 percenta. Lekári nahlásili 41 651 prípadov týchto ochorení. Agentúru SITA o tom informovali pracovníci Odboru epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Najviac v Bratislavskom kraji

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom kraji, najnižšiu v Žilinskom kraji. Respiračnými ochoreniami najčastejšie trpeli deti do päť rokov.

Komplikácie lekári zaznamenali u 1 114 osôb, čo predstavuje 2,7 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili sinusitídy (613), ostatné komplikácie predstavovali otitídy (290) a pneumónie (211).

Lekári v 47. týždni nahlásili aj 3 198 ochorení na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 7,9 percenta z celkového počtu hlásených ARO. Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástla o 6,8 percenta.

Viacero materských škôl nevyučuje

„Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Trnavskom kraji, najnižšiu v Košickom kraji. Na chrípku najviac ochoreli deti do päť rokov,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Hlásený bol aj jeden prípad ťažkého akútneho respiračného ochorenia (SARI), u 57-ročnej ženy z Košického kraja.

Vyučovanie počas tohto týždňa prerušili v 17 výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o 14 materských škôl a tri základné školy.

Výchovno-vzdelávací proces prerušili v šiestich materských školách v Trnavskom kraji, v troch materských školách v Nitrianskom kraji, v troch materských školách v Prešovskom kraji, v jednej materskej škole v Žilinskom a Košickom kraji.

Nevyučovalo sa v dvoch základných školách v Košickom kraji a v jednej základnej škole v Prešovskom kraji.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mikas
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR