Počet mobilných odberových miest, kde sa dá objednať na antigénové testovanie, klesol na päťsto

Plošné testovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

Ministerstvo zdravotníctva prehodnotilo efektivitu online objednávania na antigénové testovanie v mobilných odberových miestach. Na základe reálneho využívania objednávania záujemcov bude po novom možné požiadať o antigénové testovanie prostredníctvom online formulára na 500 mobilných odberových miestach. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Papierové potvrdenie

Mobilné odberové miesta, na ktoré nebude možné objednať sa prostredníctvom stránky korona.gov.sk, budú záujemcov o antigénové testovanie vybavovať priebežne. Zároveň výsledok testu nedostanú SMS správou alebo e-mailom, ale len v papierovej forme.

V najbližších dňoch bude teda možné objednať sa na antigénové testovanie v 500 mobilných odberových miestach, ďalších 270 bude bez objednania.

Zoznam je na webe

Doteraz bolo možné objednať sa na testovanie v 682 mobilných odberových miestach a testovanie v 88 mobilných odberových miestach bolo bez objednania.

Zároveň platí, že v každom meste bude zabezpečené, aby sa ľudia na testovanie mohli elektronicky objednať. Zoznam mobilných odberových miest je zverejnený na stránke health.gov.sk a pri každom je uvedené, či je možné sa na testovanie vopred objednať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR