Počet Slovákov s Covid-19 opäť stúpol. Nakazili sa aj jednoročné deti, pribudlo úmrtie z DSS

KORONAVÍRUS: Testovanie v DSS Sibírka
Foto: ilustračné, SITA/Monika Kováčová.

V pondelok na Slovensku otestovali takmer 2700 osôb, z toho 26 testov bolo pozitívnych na Covid-19, informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Viac o téme: Koronavírus

Na Slovensku tak máme podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií celkovo 1200 ľudí pozitívne testovaných na toto ochorenie. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 48 229.

Zomrela ďalšia klientka z DSS Pezinok

V pondelok pribudlo aj ďalšie úmrtie pacientky z Domova sociálnych služieb Pezinok, ktorá bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 tak stúpol na 14.

Z nových potvrdených prípadov sú tri osoby z karanténnych stredísk. Medzi nakazenými sú aj dve ročné deti. Väčšina nových nakazených, celkovo 14 ľudí, pochádza z Prievidze.

Na JIS je sedem pacientov

Hospitalizovaných je aktuálne 207 pacientov, u 82 bolo ochorenie potvrdené, u 125 sa čaká na výsledky testov.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je sedem pacientov, jeden na umelej pľúcnej ventilácii. Vyliečených bolo 258 ľudí, z toho bolo 61 hospitalizovaných v nemocniciach a 197 sa vyliečilo v domácej izolácii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíUNB Univerzitná nemocnica Bratislava