Počet nových prípadov koronavírusu na Slovensku stúpa, infikovaných Mikas rozdelil do troch skupín

VLÁDA: Rokovanie epidemiológov
Hlavný hygienik Ján Mikas počas tlačovej konferencie v rámci rokovania konzília odborníkov - epidemiológov na Úrade vlády SR k aktuálnej epidemiologickej situácii s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom na Slovensku. Bratislava, 9. júl 2020. Foto: SITA/Úrad vlády SR.

Na Slovensku opäť stúpa počet nových prípadov koronavírusu. Za posledných sedem dní pribudlo 151 pozitívnych testov (streda – 53, utorok – 31, pondelok – 2, nedeľa – 1 ,sobota – 15, piatok – 29, štvrtok – 20).

Viac o téme: Koronavírus

Hlavný hygienik Ján Mikas na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol, že noví infikovaní sa dajú rozdeliť do troch skupín. V prvej ide o importované prípady z cudziny, teda ide o ľudí, ktorí sa nahlásili a boli pozitívne testovaní na vírus.

Asi najväčšia skupina sú úzke kontakty už pozitívne testovaných osôb. Tretia skupina sú roztrúsené prípady, ktoré sa objavia a sú pod epidemiologickým drobnohľadom. Mikas aj v tejto súvislosti vyzval občanov, aby zvážili organizovanie veľkých rodinných osláv, kde sa združuje niekoľko desiatok ľudí z celého Slovenska či ľudí spoza hraníc.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) k novým prípadom u nás doplnil, že sa nachádzame na začiatku druhej vlny a je iba na nás, aká bude vysoká. V pondelok zasadne konzílium epidemiológov a navrhne Úradu verejného zdravotníctva SR, či prijať, alebo neprijať opatrenia. Nebudú však podľa Matoviča o uvoľňovaní, ale o sprísnení režimu prípadne o jeho ponechaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán Mikas