Počet nových úmrtí zlomil v Rusku smutný rekord, za jediný deň podľahlo koronavírusu vyše 850 ľudí

Koronavírus, pľúcny ventilátor, nemocnica, úmrtie
Koronavírusu podľahlo v Rusku za jediný deň ďalších 929 ľudí. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počet potvrdených úmrtí na ochorenie COVID-19 v Rusku stúpol na nový rekord. Štátny úrad pre boj proti pandémii koronavírusu v utorok informoval, že za uplynulý deň v dôsledku infekcie zomrelo 852 ľudí. Predošlý rekord úrad hlásil v piatok, keď uviedol, že za predchádzajúci deň infekcii podľahlo 828 ľudí.

Denný počet nákaz v Rusku sa znížil z viac ako 20-tisíc v závere augusta na približne 18-tisíc v polovici septembra. Avšak potom počet infekcií opäť začal pomaly stúpať. Od štvrtka minulého týždňa štátny úrad pre boj proti pandémii koronavírusu hlási viac ako 21-tisíc infekcií denne a v utorok nahlásil 21 559 prípadov.

Viac o téme: Koronavírus

Napriek rastu počtu nákaz v Rusku platí len málo reštrikcií. Krajina mala len jeden šesťtýždňový lockdown, a to na jar minulého roka. Zaočkovanosť pritom zostáva nízka. Len 32 percent populácie Ruska dostalo aspoň jednu dávku vakcíny a úplne zaočkovaných je iba 28 percent obyvateľstva.

Od začiatku pandémie ruské úrady nahlásili celkovo zhruba 7,4 milióna potvrdených infekcií a viac ako 205-tisíc potvrdených úmrtí. Avšak správy štátneho štatistického úradu Rosstat, ktoré rátajú počet úmrtí v súvislosti s nákazou koronavírusom spätne, ukazujú, že úmrtnosť v dôsledku pandémie je oveľa vyššia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom