Počet obetí koronavírusu vo Veľkej Británii prekročil hranicu 50-tisíc, stala sa piatou krajinou so smutným rekordom

Vo Vranove nad Topľou otestovali všetkých obyvateľov bytovky, kde sa vyskytol jeden prípad nového vírusu.
Domáce testovanie na COVID-19 môže byť čoskoro realitou. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Veľká Británia sa v stredu stala piatou krajinou sveta, v ktorej počet obetí koronavírusu prekročil hranicu 50-tisíc. Podľa britských vládnych údajov v krajine za uplynulý deň v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 595 ľudí, čo bol najvyšší denný počet od mája. Celkový počet úmrtí stúpol na 50 365. Británia sa tak po USA, Brazílii, Indii a Mexiku stala ďalšou krajinou s viac ako 50-tisíc obeťami pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

Podobne ako iné európske štáty Veľká Británia zažíva opätovný rast počtu nákaz a v uplynulých týždňoch prijala nové reštrikcie s cieľom zastaviť šírenie infekcií. V Anglicku sa v súčasnosti uplatňuje druhý lockdown, ktorý má trvať do 2. decembra.

Po správe o tom, že počet úmrtí prekročil hranicu 50-tisíc, britský premiér Boris Johnson uviedol, že krajina je lepšie vybavená na to, aby riešila ohniská epidémie, ako bola počas prvej vlny na jar, kedy v Británii na koronavírus zomrelo viac ako 40-tisíc ľudí. Okrem perspektívy príchodu vakcín v najbližších mesiacoch Johnson poukázal na rozsiahlejšie testovanie.

Britská vláda v stredu informovala, že za uplynulý deň sa zistilo ďalších 22 950 prípadov nákazy. Zdá sa však, že počet nových prípadov sa stabilizuje alebo aspoň rastie pomalšie. Väčšina vedcov ale očakáva, že počet hospitalizovaných a umierajúcich bude ešte niekoľko týždňov rásť, hoci počet potvrdených infekcií začne klesať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Johnson