Podnik na východe Slovenska a ohniskom koronavírusu sú najmä svadby. Kde sa infikovali nové prípady s COVID-19?

Svadba
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Svadby sú aj naďalej častým ohniskom nákazy novým koronavírusom. Ochorenie COVID-19 potvrdil v utorok Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza u osôb, ktoré sa zúčastnili svadby, aj u ich úzkych kontaktov. Osobám, ktoré sa zúčastnili, respektíve boli v kontakte s účastníkmi svadieb, potvrdil koronavírus aj regionálny úrad Košice.

V okrese Svidník sa očakáva nárast

Ďalšie pozitívne prípady v súvislosti so známym ohniskom nákazy, svadbou, potvrdili v okrese Bardejov. Aj v prípade okresov Svidník a Stropkov ide pri nových infikovaných o svadbu ako známe ohnisko nákazy.

Viac o téme: Koronavírus

Regionálny úrad Svidník pokračuje v dohľadávaní kontaktov, preto je predpoklad, že počet prípadov môže ešte rásť. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

RÚVZ Humenné neeviduje nové ohniská nákazy. Ochorenie COVID-19 potvrdili hygienici medzi úzkymi kontaktmi potvrdených prípadov. Do štatistík sú postupne započítavané aj potvrdené prípady zo zariadenia sociálnych služieb, pričom o celkovej situácii vrátane celkového počtu potvrdených prípadov ÚVZ SR informoval už v utorok.

Ochorenie v jednom z podnikov

Regionálny úrad v Prievidzi potvrdil ochorenie aj u ďalších úzkych kontaktov, ktoré súvisia s menšími a podchytenými ohniskami nákazy, v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.

RÚVZ Košice zaznamenal aj ochorenia v jednom z podnikov, kde sa zabezpečili potrebné protiepidemické opatrenia, zamestnávateľ postupuje v zmysle vypracovaného krízového plánu. Regionálny úrad Košice eviduje aj importy zo zahraničia. V okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín ide o dohľadané kontakty potvrdených prípadov. Aj v prípade RÚVZ Martin ide o dohľadané kontakty prípadov zo známych ohnísk nákazy.

Regionálne úrady v utorok zaznamenali 567 potvrdených prípadov COVID-19 z 7350 laboratórnych vyšetrení. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Humennom, Prievidzi, Dolnom Kubíne, Bardejove, Košiciach a vo Svidníku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)