Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VšZP, Dôvera, Union
Zdravotné poisťovne: Všeobecná zdravotná poisťovňa, Dôvera, Union. Foto: SITA - koláž WBN
17. 08. 2019 13:53 PoisťovníctvoSlovensko od vZdravotnictve.skSITA

Poistenci už prejavujú záujem o zmenu zdravotnej poisťovne, čas majú do konca septembra

Zdravotné poisťovne už evidujú záujem poistencov o zmenu poisťovne, čas na prechod k novej poisťovni majú záujemcovia do konca septembra.

Ako vyplýva z vyjadrení dvoch zdravotných poisťovní, ktoré informovali agentúru SITA, evidujú desiatky tisíc prihlášok. Predbežné číslo, ktoré zverejnili poisťovne, zahŕňa zmenové prihlášky, novorodencov aj osoby, ktoré prišli zo zahraničia.

“Počet prihlášok nám každý deň pribúda,” komentovala aktuálnu situáciu zdravotná poisťovňa Union. V súčasnosti ich eviduje desiatky tisíc, čo je podľa nej podstatne viac ako v minulom roku. “V súčasnosti evidujeme viac ako 100 tisíc prihlášok do Dôvery,” informovala konkurenčná poisťovňa Dôvera.

VšZP predbežné čísla nezverejnila

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zatiaľ predbežné čísla nezverejnila. Pripomenula však, že podať prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne je možné do 30. septembra 2019. Platnosť prihlášok následne overí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

“Konečné údaje o počte prepoistených osôb od 1. januára 2020 budú známe v novembri 2019 po ich potvrdení Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Až keď budú známe čísla potvrdené úradom, budeme výsledky komentovať,” uviedla VšZP.

Zdravotná poisťovňa sa dá zmeniť iba raz ročne

Ako na svojej stránke ďalej informovala VšZP, poisťovňu môže klient zmeniť len raz ročne, a to vždy k 1. januáru nasledujúceho kalendárneho roka. Po akceptovaní prihlášky Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa poistenec stane od 1. januára poistencom novej zdravotnej poisťovne.

„V prípade, že podáte prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne až po 30. septembri, prihláška sa považuje za podanú 1. januára nasledujúceho kalendárneho roka,“ upozornila poisťovňa. Podanú prihlášku je možné vziať späť, avšak opäť len do 30. septembra príslušného kalendárneho roka.

K téme

Asociácia nemocníc a VšZP sa na dofinancovaní nemocníc nedohodli ani na ministerstve Všeobecná zdravotná poisťovňa účelovo zavádzala, tvrdí asociácia nemocníc

Témy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X