Portál na objednávanie k lekárovi sprístupnia pre Trnavský kraj

Pocitac_pero.jpg
Foto: Pixabay.com
Pre lekárov aj pacientov bude systém bezplatný, náklady bude hradiť župa

Úrad Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pripravil pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti možnosť pripojiť sa bezplatne k portálu www.objednatvysetrenie.sk. Prostredníctvom neho sa budú pacienti môcť objednať na vyšetrenie v čase, ktorý im vyhovuje.

„Lekárom bezplatne sprístupníme portál, kde sa môžu zaregistrovať. Pacienti sa následne objednajú na konkrétny termín. Chceme, aby sa čo najväčšie množstvo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti pripojilo  na online portál. Preto aj touto cestou chceme apelovať na lekárov, aby túto možnosť využili. Naším cieľom je pacientom ale aj lekárom uľahčiť život, a zlepšiť tak služby v našom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Portál predstavuje komplexné riešenie pre lekára aj pacienta. Ambulancie budú môcť efektívnejšie manažovať pacienta a svoj čas strávený s pacientom v ordinácii.

Poskytovatelia sa môžu prihlasovať od 1. júna

Lekári potrebujú pre spustenie systému len technické zariadenie s prístupom na internet. Pacient si bude môcť jednoducho vyhľadať lekára, ktorý využíva systém online objednávania, druh vyšetrenia, ktoré potrebuje, a voľné termíny.

Celý systém je pre užívateľov aj lekárov bezplatný a proces objednávania by nemal byt dlhší ako 10 minút. Systém funguje na všetkých zariadeniach. Lekári sa môžu do systému prihlasovať od 1. júna 2019.

„Pre lekárov sme pripravili sériu workshopov a školení, na ktorých sme im portál predstavili. Trnavská župa bude uhrádzať náklady spojené s pripojením lekárov do systému. Našou snahou je, aby sa do novej služby zapojilo  čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a uľahčili sme tak život nielen pacientom, ale aj prácu lekárom,“ doplnila riaditeľka odboru zdravotníctva TTSK Lucia Šmidovičová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom