Postup stratifikácie do parlamentu vítajú pacienti i štátne nemocnice

nemocnica
Foto: ilustračné, SITA

Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) aj Asociácia štátnych nemocníc (AŠN) a niektoré opozičné strany vítajú vládou schválenú reformu nemocníc.

Ako konštatovala AOPP, už dlhodobo podporovala pozitívne zmeny v prospech pacientov.

Aj naďalej podporujeme spustenie reformy nemocníc, nakoľko dnešný stav je zlý a do budúcnosti neudržateľný,“ uviedla v tlačovej správe prezidentka asociácie Mária Lévyová.

Ako dodala, AOPP sa podrobne vyjadrí po oboznámení sa s finálnou verziou materiálu.

Potešili sa aj štátne nemocnice

Asociácia štátnych nemocníc podľa zverejneného stanoviska taktiež víta rozhodnutie vlády, že materiál stratifikácie posunula do parlamentu.

Taktiež oceňujeme aktivitu pani ministerky zdravotníctva, ktorá na piatkovom rokovaní kabinetu tento materiál reformy zdravotníctva predložila. Naším spoločným cieľom je poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom tak, aby sme dokázali poskytnúť kvalitnú, dostupnú a ekonomicky efektívnu zdravotnú starostlivosť. Pevne veríme, že schválenie stratifikácie bude pri plnení tohto cieľa výraznou pomocou,“ dodala AŠN.

Štátnym nemocniciam premiér Peter Pellegrini sľúbil špičkové vybavenie a rekonštrukcie. „Potom sa môže niekto zaoberať tým, či sa niektorá nemocnica pretransformuje na ošetrovanie dlhodobo chorých,“ vyhlásil Pellegrini na piatkovom brífingu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária LévyováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie AOPP Asociácia na ochranu práv pacientov