Pôvod epidémie na trnavskej škole nezistili

Bakterie.jpg
Pixabay.com

V prípade epidémie v Strednej priemyselnej škole v Trnave nebola mikrobiologickým vyšetrením potvrdená bakteriálna príčina ochorení.

Vyšetrenie bolo tiež negatívne na rotavírusy, adenovírusy a norovírusy. Agentúru SITA o tom informovala Dagmar Kollárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Viac ako šesťsto študentov malo v piatok riaditeľské voľno, v škole vykonali dezinfekciu priestorov. V sobotu sa tam už konalo druhé kolo prezidentských volieb.

Nešpecifikovaný vírus

„Predpokladáme, že vzhľadom na klinický priebeh ochorení išlo o nešpecifikovanú vírusovú príčinu črevných ochorení. Na základe výsledkov epidemiologického vyšetrenia bol predpokladaným faktorom prenosu priamy, prípadne nepriamy kontakt s chorou osobou cez kontaminované ruky a prostredie,“ dodala Kollárová.

V stredu evidovali v Strednej priemyselnej škole na Komenského ulici v Trnave z celkového počtu 635 študentov 27 chorých, vo štvrtok ich pribudlo približne trikrát toľko.

Zdravotné problémy okrem stovky študentov postihli aj štyroch pedagógov. Škole boli v rámci štátneho zdravotného dozoru uložené protiepidemické opatrenia zamerané na dôkladné vykonanie povrchovej a plošnej dezinfekcie vrátane dezinfekcie kuchynského riadu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom