Povolenia pre záchranky sú vydané, odchod Falcku vplyv nemal

sanitka
Ak ide o život, treba bezodkladne volať bezplatné číslo 155. Foto: ilustračné, Thinkstock.com

Všetky body záchrannej zdravotnej služby na Slovensku budú obsadené. Oznámil to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Ako informovala jeho hovorkyňa Radoslava Muchová, na základe výsledkov výberového konania boli vybraní úspešní uchádzači. Úrad im už vydal povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby.

Výberové konanie sa týkalo spolu 328 bodov záchrannej zdravotnej služby, vrátane vrtuľníkovej. Celkovo úrad dostal 729 žiadostí. Všetci uchádzači museli okrem splnenia materiálno-technického a personálneho zabezpečenia predložiť aj projekt stratégie a rozvoja záchrannej zdravotnej služby na najbližších šesť rokov.

Dieru po Falcku zaplnia ostatní

Len deň pred uzávierkou prihlášok spoločnosť Falck nečakane oznámila, že sa do výberového konania nezapojí a s poskytovaním záchrannej služby na Slovensku končí. Vyvolalo to vtedy obavy, či ostatní psokytovatelia dokážu dieru na trhu včas zaplniť.

Podľa úradu však odchod Falcku neovplyvní poskytovanie záchrannej služby. „Všetky stanice záchrannej zdravotnej služby sú pokryté a urgentná zdravotná starostlivosť je plne zabezpečená na celom Slovensku,“ dodala Muchová.

Licencie poskytovateľom záchrannej služby neexspirujú v jeden dátum. Aj Falck bude postupne končiť so záchrankami ešte v priebehu budúceho roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Falck ZáchrannáÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou