Práce na výstavbe Detského kardiocentra napredujú

Kardiocentrum_stavba_i.jpg
Foto: NÚSCH
Stavba je po dvoch rokoch už v hrubých obrysoch dokončená.

Práce na výstavbe nového Detského kardiocentra napredujú. Informovala o tom hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Soňa Valášiková.

„Dlhé roky trvajúce dohady o vlastných priestoroch pre Detské kardiocentrum sa podarilo zmeniť v realitu poklepaním základného kameňa v máji 2017. Dnes, o necelé dva roky, už výsledok naberá reálne kontúry. Stavba je už v hrubých obrysoch dokončená,“ dodala Valášiková.

Pôjde o špičkové zariadenie

Na aktuálny stav prác sa bola v pondelok pozrieť ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

„Naši malí pacienti budú mať dôstojné podmienky na liečbu a lekári a ďalší zdravotnícki pracovníci kvalitné prostredie a podmienky na svoju prácu,“ uviedla ministerka.

„Detské kardiocentrum sa architektonickým riešením a moderným prístrojovým vybavením dostane na úroveň najšpičkovejších zariadení tohto druhu v Európe,“ povedal generálny tajomník služobného úradu Ministerstva zdravotníctva SR Jozef Ráž.

Myslia aj na rodičov hospitalizovaných detí

Nové Detské kardiocentrum bude mať ambulantnú  a lôžkovú časť. Ďalej dve kardiochirurgické sály, jednu hybridnú katetrizačnú sálu a ďalšie priestory, napríklad na výučbu.

„Súčasťou bude aj hotelové ubytovanie pre rodičov detí s kapacitou 18 postelí,“ dodal generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

Detské kardiocentrum je súčasťou NÚSCH od roku 2009. Ide o jediné špecializované pracovisko na Slovensku, ktoré poskytuje kompletné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na srdci a cievach u detí s vrodenými a získanými chorobami srdca a ciev.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Detské kardiocentrumNÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb