Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peter Slezák
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Peter Slezák Foto: ZAP
18. 03. 2019 12:49 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Predsedom Správnej rady Zväzu ambulantných poskytovateľov sa stal Peter Slezák

Predsedníčkou predstavenstva ZAP je od 15. marca Zuzana Dolinková

Predsedom Správnej rady Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa stal Peter Slezák.

Predsedníčkou predstavenstva je od 15. marca Zuzana Dolinková, ktorá súčasne pôsobí ako výkonná riaditeľka ZAP.

Do funkcií ich zvolilo valné zhromaždenie zväzu na piatkovom zasadnutí v Turčianskych Tepliciach. Zväz ambulantných poskytovateľov o tom informoval v tlačovej správe.

ZAP bude presadzovať dofinancovanie ambulancií

Na treťom valnom zhromaždení delegáti zhodnotili aj činnosť zväzu v roku 2018. Témou bol záver roka 2018, keď celý december 2018 bolo viac ako 1 300 poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti združených v ZAP v nezmluvnom vzťahu s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP).

Valné zhromaždenie sa ďalej zaoberalo cieľmi a úlohami pre rok 2019. Prioritným cieľom je v rokovaniach presadzovať reálne dofinancovanie a priblíženie príjmov ambulancie k celkovým nákladom poskytovateľa vynaložených na jej prevádzkovanie, ako i výrazne zjednodušiť a sprehľadniť zmluvy medzi poskytovateľmi a zdravotnými poisťovňami.

ZAP združuje ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti za účelom presadzovania ich oprávnených spoločenských, ekonomických, zamestnávateľských a odborných záujmov.

Zväz zastupuje svojich členov vo vzťahoch so zdravotnými poisťovňami, so Sociálnou poisťovňou, Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny, komerčnými poisťovňami a v prípade potreby aj vo vzťahoch s ďalšími orgánmi verejnej správy.

Odporúčané články

Všeobecné ambulancie nedostávajú od poisťovní dosť peňazí, tvrdia lekári Aktualizované: Lekárska komora vyzvala Kalavskú, aby stratifikáciu nepredložila ani cez obyčajný zákon

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X