Predsedom Správnej rady Zväzu ambulantných poskytovateľov sa stal Peter Slezák

Peter Slezák
Peter Slezák Foto: ZAP

Predsedníčkou predstavenstva ZAP je od 15. marca Zuzana Dolinková

Predsedom Správnej rady Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa stal Peter Slezák.

Predsedníčkou predstavenstva je od 15. marca Zuzana Dolinková, ktorá súčasne pôsobí ako výkonná riaditeľka ZAP.

Do funkcií ich zvolilo valné zhromaždenie zväzu na piatkovom zasadnutí v Turčianskych Tepliciach. Zväz ambulantných poskytovateľov o tom informoval v tlačovej správe.

ZAP bude presadzovať dofinancovanie ambulancií

Na treťom valnom zhromaždení delegáti zhodnotili aj činnosť zväzu v roku 2018. Témou bol záver roka 2018, keď celý december 2018 bolo viac ako 1 300 poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti združených v ZAP v nezmluvnom vzťahu s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP).

Valné zhromaždenie sa ďalej zaoberalo cieľmi a úlohami pre rok 2019. Prioritným cieľom je v rokovaniach presadzovať reálne dofinancovanie a priblíženie príjmov ambulancie k celkovým nákladom poskytovateľa vynaložených na jej prevádzkovanie, ako i výrazne zjednodušiť a sprehľadniť zmluvy medzi poskytovateľmi a zdravotnými poisťovňami.

ZAP združuje ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti za účelom presadzovania ich oprávnených spoločenských, ekonomických, zamestnávateľských a odborných záujmov.

Zväz zastupuje svojich členov vo vzťahoch so zdravotnými poisťovňami, so Sociálnou poisťovňou, Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny, komerčnými poisťovňami a v prípade potreby aj vo vzťahoch s ďalšími orgánmi verejnej správy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZAP Zväz automobilového priemyslu SR