Prešovská nemocnica hlási kritickú situáciu, bude poskytovať iba akútnu a neodkladnú zdravotnú starostlivosť

Koronavírus, nemocnica
V nemocniciach Žilinského kraja potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu až 45 osôb. Foto: archívne, SITA/AP

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove od utorka 9. novembra obmedzuje v súvislosti s kritickou epidemickou situáciou poskytovanie zdravotnej starostlivosti iba na akútnu a neodkladnú starostlivosť.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Pacientov, ktorých sa bude týkať zmena plánovaného termínu, bude nemocnica kontaktovať,“ uviedol v tejto súvislosti riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník.

Ako ďalej konkretizoval, s ochorením COVID-19 je vo fakultnej nemocnici k utorku hospitalizovaných 146 pacientov. Na 160 lôžkach infekčného oddelenia je umiestnených 133 pacientov, z nich 70 percent je nezaočkovaných. Na umelej pľúcnej ventilácii je ďalších 13 pacientov, ani jeden z nich nebol očkovaný.

„V prípade naplnenia kapacity pacientov prevezieme do inej nemocnice,“ upozornil Šarník. Nemocnica eviduje aj 112 na nový koronavírus pozitívnych zamestnancov nemocnice. Celkovo v nej pracuje viac ako 2 600 ľudí.

Nemocnica aj naďalej zabezpečuje očkovanie ľudí vo vakcinačnom centre. Očkujú v pondelok, stredu a v piatok od 7:00 do 16:00, pričom pre neregistrovaných ľudí je určený čas od 14:00 do 16:00.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ľubomír Šarník
    Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove