Prešovský kraj pokračuje v očkovaní v nákupných centrách, záujemcovia dostanú jednodávkovú vakcínu

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Prešovský samosprávny kraj bude aj počas najbližšieho víkendu pokračovať v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v nákupných centrách v Poprade a Prešove. V nedeľu 8. augusta budú výjazdové tímy podávať vakcíny v čase od 10:00 do 18:00 v OC Eperia Shopping Mall na sídlisku Sekčov v Prešove a v OC Max na Dlhých Honoch v Poprade, a to bez nutnosti registrácie.

Ako kraj informoval na sociálnej sieti, pre obe centrá má pripravených po 500 jednodávkových vakcín Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson.

Viac o téme: Koronavírus

V sobotu 7. augusta bude župa očkovať aj vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC) v Poprade. A to v čase od 8:00 do 16:00. K dispozícii má 750 vakcín od dodávateľa Pfizer/BioNTech. „Rovnakou vakcínou bude očkovať aj výjazdová očkovacia služba (VOS). V utorok 10. augusta preočkuje 120 ľudí v Novej Lesnej a vo štvrtok 12. augusta preočkuje druhou dávkou sto väzňov v Prešove a Sabinove,“ uviedla Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie kraja.

Doteraz zaočkoval Prešovský samosprávny kraj prostredníctvom svojich VKOC a VOS takmer 190-tisíc ľudí. Počas uplynulého víkendu využil 5 015 vakcín, z toho 894 podali záujemcom v obchodných centrách v Prešove a Poprade na počkanie, teda bez nutnosti registrácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lea Heilová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)