Prešovský kraj zverejnil posledné termíny na preočkovanie AstraZenecou, vakcínu od Janssenu bude podávať v obchodnom centre

Očkovanie, koronavírus
Vedci sa k aktuálnym výsledkom dopracovali analýzou záznamov 29 miliónov ľudí. Foto: www.facebook.com

Prešovský samosprávny kraj (PSK) počas víkendu sprístupní posledné termíny na preočkovanie vakcínou AstraZeneca. Obyvateľom opätovne ponúkne aj možnosť zaočkovať sa na počkanie v prešovskom obchodnom centre, tentoraz počas oboch víkendových dní.

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, kraj otvorí cez víkend 24. a 25. júla tri svoje veľkokapacitné očkovacie centrá (VKOC) v Prešove, Poprade a Humennom. Prioritne sa v nich zameria na preočkovanie vakcínou AstraZeneca.

Netreba sa registrovať

V sobotu 24. júla pritom umožní čakateľom na druhú dávku tejto vakcíny zaočkovanie aj bez nutnosti registrácie. K dispozícii má spolu 1 200 dávok.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Apelujeme na ľudí, ktorí čakajú na pridelenie termínu na preočkovanie zmienenou vakcínou alebo sú doteraz bez pozývacej sms, aby túto možnosť využili a prišli sa najbližšiu sobotu preočkovať. Urobili sme maximum a sprístupnili sme druhé očkovanie vakcínou AstraZeneca až v troch centrách, ďalšie termíny už nemusia byť dostupné,“ upozornil predseda PSK Milan Majerský.

AstraZenecu budú dávať v sobotu

Preočkovanie vakcínou AstraZeneca sa v sobotu 24. júla ukutoční vo VKOC Prešov na Okružnej ulici v čase od 8. do 17. hodiny s celkovou alokáciou 600 vakcín. V rovnakom čase prebehne taktiež v popradskom centre na Kukučínovej ulici a od 8. do 12. hodiny aj v centre na Komenského ulici v Humennom.

V oboch centrách je pripravených po 300 vakcín. Rovnaký počet vakcín Pfizer/BioNTtech budú v Humennom aplikovať v nedeľu 25. júla. „Centrá v Starej Ľubovni a Bardejove ostávajú počas najbližších dní zatvorené,“ uviedla Jeleňová.

Očkovanie v spoločnostiach

Mobilné očkovacie jednotky kraja budú očkovať počas troch dní v troch spoločnostiach a ôsmich lokalitách kraja. Konkrétne 910 vakcín použijú v spoločnostiach Garrett Motion Slovakia Záborské, Bukóza Holding Hencovce a Tesla Stropkov a sprístupnia očkovanie starším a imobilným v obciach a mestách Zbudské Dlhé, Zámutov, Čičava, Spišské Bystré, Kravany, Rafajovce. Individuálne v mieste bydliska zaočkujú aj záujemcov v Poprade a Vranove nad Topľou.

Župa taktiež vykoná ďalšie hromadné očkovanie bez nutnosti registrácie v obchodnom dome. Po pilotnom očkovaní v nákupnom centre na sídlisku Sekčov v Prešove uplynulú sobotu prebehne na rovnakom mieste očkovanie aj počas celého nadchádzajúceho víkendu.

K dispozícii bude aj vakcína Janssen

„Takýto spôsob zaočkovania vnímame ako efektívne a aj pohodlné riešenie. Minulý týždeň sme videli, že o očkovanie v obchodnom centre je záujem a ľudia ho vítajú. Preto sme sa rozhodli v ňom pokračovať a zrealizovať ho tentoraz počas oboch víkendových dní. Chceme dať možnosť zaočkovať sa bez prekážok všetkým, ktorí o vakcínu prejavia záujem,“ vyjadril sa Majerský.

Očkovanie v OC Eperia bude od 10. do 18. hodiny. Pre záujemcov bude k dispozícii jednodávková vakcína Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson v alokovanom množstve najmenej 300 vakcín na jeden deň. „V prípade zvýšeného dopytu vie župa zabezpečiť ďalšie vakcíny z prešovského centra,“ uistila Jeleňová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daša JeleňováMilan Majerský
Firmy a inštitúcie AstraZenecaJohnson & JohnsonPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)