Prezidentka Čaputová ocenila snahu Lengvarského nájsť spôsoby, ako zvýšiť zdravotníkom platy

Zuzana Čaputová
Zľava: Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarská a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: www.facebook.com

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Zaujímala ju najmä otázka riešenia platov v zdravotníctve, pretože hrozba hromadného odchodu lekárov je podľa nej vážnym varovaním.

Výstavba dvoch nemocníc

Ako na sociálnej sieti napísala prezidentka, minister ju uistil, že scenáre zvýšenia miezd v zdravotníctve sú pripravené, a tak verí v skorú dohodu.

Čaputová zároveň uvítala piatkové rozhodnutie k plánu na stavbu dvoch nemocníc v Bratislave a Martine. Označila ju za dlho očakávanú, odkladanú, ale dobrú správu pre zdravotníctvo, v ktorom je síce obetavý a kvalifikovaný personál, ale nie najmodernejšie vybavenie.

Splácanie investičného dlhu

„Súčasťou tohto plánu je aj výstavba a rekonštrukcia ďalších menších nemocníc. Mám radosť, že investičný dlh nášho zdravotníctva by sme mohli začať čoskoro splácať,“ napísala prezidentka.

Informovala sa tiež o prípravách rezortu na ďalšiu pandemickú vlnu ochorenia COVID-19, ktorej už čelia mnohé krajiny v Európe.

Zároveň sa ministrovi zdravotníctva poďakovala za prípravu dôležitého zákona o dlhodobej a paliatívnej starostlivosti, ktorú veľkou väčšinou v stredu schválil parlament.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír LengvarskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR