Príbuzní aj pacienti sa dočkali. Návštevy v nemocniciach a sociálnych zariadeniach sú opäť povolené

Nemocnica
Ilustračné foto: SITA (Hannah McKay/Pool Photo via AP)

Návštevy v nemocniciach a pobytových zariadeniach sociálnych služieb sú od stredy 3. júna od 12.00 hod. opäť povolené. O zmene informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Určite je to dobrou správou pre všetkých hospitalizovaných pacientov a tiež ich príbuzných, že sa môžu po dlhšom čase vidieť, pretože aj psychika je pri liečbe veľmi dôležitá. K uvoľneniu tohto opatrenia sme však mohli pristúpiť iba vďaka tomu, že naši spoluobčania veľmi zodpovedne dodržiavali všetky opatrenia,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí na margo priaznivej epidemiologickej situácie.

K návštevám v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb vydal Úrad verejného zdravotníctva SR špeciálne pravidlá.

Maximálne dvaja príbuzní naraz

V rovnakom čase budú môcť jedného pacienta či klienta navštíviť maximálne dve osoby. Sú však možné aj výnimky, napríklad pri paliatívnom sprevádzaní pacienta v terminálnom štádiu ochorenia.

Do zariadení budú môcť vstúpiť len návštevníci bez príznakov respiračného ochorenia, ktorí budú musieť zároveň dodržiavať hygienické opatrenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Návštevy budú prednostne prebiehať vonku

Návštevy budú prednostne realizované vo vonkajších priestoroch zariadenia (záhrada, spoločná terasa a pod.), v prípade návštevy v interiéri bude potrebné rúško a následná dezinfekcia dotykových plôch.

„Pri návštevách je potrebné riadiť sa konkrétnymi pokynmi jednotlivých zariadení, či už zdravotníckych alebo sociálnych služieb a dodržiavať všetky stanovené pravidlá,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MikasMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR