Priemerný vek pacientov s COVID-19 stúpol, na vine sú najmä mladí ľudia

Koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

Úrady verejného zdravotníctva v Taliansku varujú, že v krajine stúpa priemerný vek pacientov s koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa zdravotníckych orgánov to spôsobujú mladí ľudia, ktorí zväčšia infikujú svojich rodičov a starých rodičov, čo môže čoskoro spôsobiť kolaps nemocničného systému.

Taliansko zaznamenalo vysoký počet prípadov

V týždennej monitorovacej správe úrady uviedli, že krajina na Apeninskom polostove v piatok zaznamenala 1907 prípadov ochorenia COVID-19, najviac od 1. mája.

Taliansko bolo v úvode pandémie epicentrom nákazy na „starom kontinente“. Dosiaľ tam potvrdili takmer 300-tisíc prípadov koronavírusu, ktorému podľahlo už 35 668 osôb.

Priemerný vek pacientov s COVID-19 stúpol

Napriek tomu, že v Taliansku denne nepribúdajú tisíce nakazených ako v iných európskych štátoch, počet prípadov sa v ostatných siedmich týždňoch neustále zvyšoval.

Spočiatku zaznamenali väčšinu nových prípadov u mladých ľudí, ktorí sa vracali z ohnísk v dovolenkových destináciách. Medzi infikovanými však najnovšie evidujú hlavne ich starších príbuzných, pričom priemerný vek nakazených počas ostatného týždňa predstavoval 41 rokov oproti augustovému priemeru 30 rokov.

Úrady varovali, že zdravotnícky systém zatiaľ nie je preťažený, no situácia by sa mohla opäť vymknúť spod kontroly, ak Taliani nebudú dôslednejšie dodržiavať spoločenské rozostupy a nosiť rúška.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom